| anonim_4396 a întrebat:

O sa ma duc la mare peste 3 saptamani cu parintii si iubitul meu. Problema este ca am celulita pe picioare si se vede foarte rau. Imi este rusine. Ce ar trebui sa fac? Am de la coapse pana la genunchi ( am o viata cam sedentara ).

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa-ti fie rusine cu o alegere? Din moment ce ai ales sa te imbuibi si sa nu te misti nu ar fi normal sa te rusinezi dupa. Ori faci miscare, mananci sanatos si arati bine. Ori mananci numai ceafa de porc, te uiti la Suleiman Magnificul si faci celulita. Dar nu ai de ce sa te rusinezi. A fost o alegere.

| AlinaValentina97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda...trebuia sa imi dau seama ca o sa existe si raspunsuri nesimtite. Nu e problema ta ce mananc eu sau la ce serial ma uit, daca nu ai chef sa raspunzi si faci asta doar pentru amuzament te invit sa iesi dracului si sa ma lasi in pace. Eu am cerut un sfat, nimic mai mult. Nu ma 'imbuib' cum spui tu. Si nu imi zice ca tu 'perfectiunea intruchipata' mananci numai legume, caci ma indoiesc.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Ar trebui sa nu ai o viata cam sedentara. Si cata vreme iti e rusine de tine insati e totusi o sansa de scapare. E plin de oameni absolut hidosi care si-au pierdut orice urma de respect de sine. Ei stiu ca creeaza scarba, dar nu le mai pasa. Fa miscare serioasa, mananca fructe, ia medicatie diuretica si n-ai decat de castigat. Macar respectul de sine, deoarece din ce zici tu, devine o problema.

| 49Days a răspuns:

Crema de la emliplant. La mine s-a vazut a dar rezultate foarte bune si chiar rapid. + aerobic

Răspuns utilizator avertizat
| Cryss29 a răspuns:

Poti sa faci sport sa iti iei crema anticelulitica supliform sau cea de la krauter sa iti faci masaj cu ele apoi sa te infasori in folie si sa tii dieta