| noname2021 a întrebat:

pielea mea de pe fata este uscata,deci in jurul buzelor si a barbiei se vede asa piele alba cumva care se decojeste,si ma si ustura daca dau cu crema, ce as putea face?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa folosesti o crema mai grasa si mai profund hidratanta. Poate chiar uleiul de masline te-ar putea ajuta.

| GdX a răspuns:

Pff..alimentatia, cremele nepotrivite. Cel mai bine este sa mergi la un medic dermatolog sa iti prescrie tratamentul corect problemei tale. Nu iti mai da cu sau nu iti da cu creme dupa ureche. Mergi la medic si totul va fi bine. Multa bafta.

| untu a răspuns:

Tratati-va cu o crema hidratanta APIDERMIN sau GEROVITAL de la farmacie! Daca va mai doare mergeti la medicul dermatolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pielea ta se descuameaza, o iriti cu ceva de a ajuns in procesul asta. ( gel de curatare, crema cu alcool )
Trebuie sa folosesti o crema emolienta, fara iritanti care sa te ajute sa o hidratezi.
Incearca Bioderma Atoderm Nutritive.
https://www.bioportal.ro/......ma-p21102/

Gasesti aici o analiza a ingredientelor cremei
http://www.paulaschoice.com/......tive-Cream

| persqective a răspuns:

Ia putin ulei (de argan, masline sau de care preferi) si maseaza-l cu miscari circulare in locurile in care ti se decojeste pielea happy