| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Vreau sa ma inscriu la cursuri de make-up. Intrebarea este: imi voi gasi usor de lucru, mai ales ca sunt minora? Ma pot angaja la un salon? Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Sti,sunt multe fete care au terminat cursurile de makeup..si putine isi gasesc de lucru si sa iti explic de ce:putine dintre ele au cu adevarat talent, poti sa termini tu 200 de cursuri, daca nu ai acel ceva nu vei reusi..si eu sunt pasionata de makeup, lucrez acasa momentan, am clientele mele, pensez, vopsesc sprancenele si machiez. fetele sunt foarte multumite si uite asa mai spun unei fete si imi vin tot mai multe..intentionez sa fac cursurile de makeup de la intact media cu mirela vescan, dar cred ca la anul cand voi strange banii..in ziua de azi sunt multe saloane,de lucru vei gasi,dar trebuie sa dovedesti ce sti la locul de munca,nu ca ai o diploma. daca tu crezi ca iti place foarte mult aceasta meserie,si ai talent, invata, fa cursurile ca sigur vei reusii, daca e doar un moft, las-o balta, oricum sunt pline saloanele de nepricepute.bafta happy

2 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Da. Si eu vreau acelasi lucru. Insa nu imi place sa pensez. Nu suport. De combinat culori pot spune ca ma descurc mai bine decat unele fete cu nu stiu ce curs facut. Trebuie sa ai si ochiul format pentru asa ceva. Adica si stii ce tonalitati merg pe aceea culoare de piele. Nu sa o machiezi pe saraca fata cu albastru daca are pielea alba deoarece va arata ca si cand ar fi batuta. Sunt o gramada de saloane de la care pleaca cosmeticene si bine-nteles si clientii. Deci vei gasi de lucru. Cursul e undeva la 3000 de lei, Ramona Chirita, dar inveti ceva clar

| Aly01 a răspuns:

Buna
La fel a facut si prietena mea, a facut cursurile iar la sfarsit a dat un examen, a primit o diploma iar de acolo si-a gasit foarte usor de lucru.
Sigur ca te poti angaja. si ea e minora si acum pe timpul verii lucreaza la un salon si ii place foarte mult.
Sper ca te-am ajutat :*