| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum sa imi intretin unghiile azi mi-am pus unghii cu gel(constructie) si cum sa mi le intretin acasa sa imi tina mai mult si sa nu se duca din luciu sa imi ramana asa stiu ca, creste odata cu unghia dar cum sa fac sa nu intre aer pe dedesubt ca am mai patit-o odata si mi-au sarit gelu de pe unghiie

3 răspunsuri:
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

'Sa porti manusi'... In niciun caz, draguta! Cumpara-ti un ulei special pentru unghii, am avut si eu, vosta in jur de 30-40 de lei si este foarte bun, cu miros acceptabil

| PisiGirlForYou a răspuns:

Incearca sa porti manusi cand speli vasele si sa nu faci activitatati ce implica multa murdărie sau folosirea mainilor foarte mult.