| Mariidc a întrebat:

Va rog spuneti-mi cum imi pot face parut super cret,dar fara sa merg la salon? Si cat mai natural,cat mai simplu. Foarte cret,atentie, sa imi reziste cat mai mult! Mersi!

4 răspunsuri:
| irinuk28 a răspuns:

Buna,incearca in felul urmator: dupa ce te speli pe cap, usuca-l putin cu un prosop(insa parul trebuie sa ramana putin umed), iar dupa il imparti in doua si te apuci cu suvite subtri sa le impletesti.Continua cu tot parul pana rezulta foarte multe. Dupa, asteapta pana ziua urmatoare(sau pana e complet uscat parul) si incepi sa le despletesti. Poti incerca si cu varianta spic.Bafta!

| LoriLoL a răspuns:

Super cret,acasa, cat mai natural, cat mai simplu, foarte cret, rezistent...nu vrei cam mult? in cazul asta baga-l in priza ca e si mai simplulaughingdoamne cate pretentii mai aveti

| Dy2000 a răspuns:

Aplici spuma (de par)pe parul ud. Apoi imparti parul in doua, si il impletesti in doua cozi(stranse).il lasi pana se usuca apoi il desfacei si il dau cu fixativ.winking