| vladutzaPotîngă a întrebat:

Buna,vreau sa imi fac un jurnal dar fara cumparaturi ma ajutzti plizz!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un blog pe blogspot sau wordpress, il setezi ca privat si e jurnalul perfect. Poti sa-ti pui melodii, poze, videoclipuri, il poti personaliza cum vrei tu, ii poti schimba tema ocazional. happy

2 răspunsuri:
| printesadeni a răspuns:

1 daca ai un caiet negfolosibil poti sa scii pe el jurnal si sa il ascunzi
2 ia niste foi a4 recomandat pune una a3 pesste ele fa doua gauri acolo unde este plactic lipita foaia cea mare si dupa leagale cu o sfoara

| Lucretia_Vlad_1974 a răspuns:

Ia un caiet gol cu spirală ( îți recomand unul studențesc ), un pahar cu aracet si un ziar, acuarele, pensule si daca ai culori cerate. Ia caietul, învelește foile astfel încât sa rămână doar copertele amesteca aracetul cu puțină apa si rupe șervețelele si aplicale pe ambele coperte. Lasă sa se uște, iar apoi picteazal după bunul plac. P.S. : daca ai culori cerate fă niște umbre. Ia 3 bucăți de panglica si niște bile, iar apoi împletește-le. legale in jurul caietului, acum jurnal și bucurate de rezultat. Sper să îți placa. happy