| Raicu_Gabriela_1992 a întrebat:

vreau sa imi fac un tatuaj pe spate la umar dar nu sunt hotarata ce model. eu ma gandeam gen papadie din care sa iasa niste pasari dar vreau si alte sugestii

Răspuns Câştigător
| Irinamujoperufe a răspuns:

Da si eu am avut ideea cu acest tatuaj, la fel de mult mi-a placut si imaginea cu papadia, din care zburau pasari sau chiar umbrelutele acelea ce alcatuiesc papadia, insa am avut si alte optiuni, cum ar fi simbolul feminin alaturi de o luna sugerand feminitatea si puterea inconstientului, sau semnul infinitului.mi se par destul de interesante simbolurile, multa bafta!

8 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Eu m-as gandi ca ar fi mai bine sa iti faci un tatuaj cu ceva simbolic... adica ceva care te caracterizeaza pe tine... felul tau de a fi sau ceva ce te caracterizeaza pe tine. Fiindca nu o sa-ti para rau ca ti-ai facut tatuajul mai tarziu, peste cativa ani din cauza ca te caracterizeaza pe tine. E mult mai asa.

| Raicu_Gabriela_1992 explică (pentru RareşTPUro):

Da merci frumos, la asta ma gandeam si eu, am multe idei in legatura cu asta si vreau sa iasa ceva in care sa imi pun amprenta.

| dianabaumli a răspuns:

Ce zici de aceste tatuaje moderne si superbe, eu le ador, poate iti gasesti tatuajul de vis.:)

http://www.tagmag.ro/idei-de-tatuaje-mini-sau-temporare-pentru-vara/

| meinyiddishekop a răspuns:

Observ ca esti pe cale de a face o decizie importanta si aproape ireversibila. Iti admir curajul si ti-as da cateva sugestii de tatuaje:
Un inger care plange
O floare metamofozandu-se in fluture
Trei lacrimi sub ochiul stang
O sirena
Cinci punce (ca la zar) -simolizeaza hazardul vietii
O colivie rupta
Simbolul "infinit" (opt intors)
Doi ochi caprui
Un actor grabit
Numele Iubitului
Numele Mamei
Numele Catelului
Sunetul Muzicii
Starea aia de emotie inainte sa cazi cu roller coaster-ul
Fața mea
Anii pierduti
Regretele dupa decizii proaste
Senzatia de dupa 5 shot-uri de alcool
Drogul Marijuana

| BlackCat13 a răspuns:

Tatuajele is porcariii! Ti le faci, apoi, daca vrei sa scapi de ale, te chinui de mori. Nu-ti fa!

| Elish090 a răspuns:

O pasăre colibri, specifică graţie