| biencutza17 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc pe varfuri albastru de metil dar părinții mei nu ma lasă! crying Ce sa fac ca să-i conving? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| CristinaCtC a răspuns:

Hmmm... sa-ti spun eu.
In fiecare vara imi fac varfurile ..sau mai bine zis jumatatea de jos a firelor de par, mov sau albastru. Si ghici cum le-am zis parintilor.
''Vreau sa-mi fac parul albastru cu albastru de metilen. hmm... stii, am firele de par foarte despicate si nu vreau sa ma tund.Si am citit pe net ca e un remediu bun. Plus ca e temporal si se ia dupa 2 spalari.'' Si mama a fost de acord. Bineinteles, doar vara. Dar nu neaparat, o data mi-am facut tot parul si a doua zi m-am dus la scoala.Ma rog, depinde si de varsta ta. Dar in principiu ar trebui sa te lase. Foloseste aceleasi argumente ca ale mele si spune-le ca iti faci parul albastru la vara. Nu e chiar asa mare branza. Succes

4 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Cu timpul in loc de albastru o sa fie verde. Ai grija!

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Incearca sa o intrebi de ce nu te lasa si apoi vezi ce argumente ai impotriva a ceea ce spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ce spui...
Am patit.
Si ghici ce? Nu o sa te lase.
Eu am vrut sa mi le fac cu hartie creponata, dar... Nu mi-au dat voie.

| Ionescu_Alexandru_1997 a răspuns:

Linguseste-i pana te lasa.