| MikiJ00 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi : de curand m-am vopsit blonda,dar eu eram bruneta si blondul cu care m-am vosit a iesit inchis, un maro.Credeti ca daca ma vopsesc inca o data blonda, imi va iesi blondul acela deschis cenusiu?

6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Buna, din pacate raspunsul este nu. Parul ti se va mai deschide dupa o a doua vopsire, dar de la brunet la blond cenusiu nu iti va iesi niciodata fara sa il decolorezi parul inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte greu sa ajungi la blond cenusiu. Ori mergi la salon si te face direct, ori te vopsesti tu o data sau la doua luni cu acelasi blond pana ti se deschide.

| AnaMtpu a răspuns:

Vopsirea părului brunet

Există mai multe nuanțe de păr brunet, cum ar fi nuanțe închise de roșcat, castaniu și albastru. Cu toate acestea, el, de asemenea, necesită o îngrijire atentă pentru a-l împiedica să arate monoton. La fel ca și în cazul părului blond sunt diferite tehnici de vopsire, în special dacă ai părul închis de culoare și vrei să treci la un blond închis. Trecerea de la nuanțe de păr întunecate la nuanțe deschise, în special blond, se face cu ajutorul procedurii de decolorare, care ar fi bine să fie făcută de către un specialist în domeniu. Dacă părul tău este de culoare neagră ca rezultat al aplicării unei vopsele din supermarket și vrei să treci la un blond, atunci această schimbare radicală este practic imposibilă. Lucrurile sunt mult mai simple însă, dacă dorești o schimbare de 2 nuanțe, de la negru închis la ciocolată caldă sau rece.

| Caruntu_Alexandra_1994 a răspuns:

Cu vopsea sigur nu! Cel Mai bine ar fi Sa Te duci la salon ..Si Sa Te decolorezi ..Sa nu faci Tu acasa ca e posibil Sa iti arzi parul asa Mai bine du-te la salon. Bafta.

| MikiJ00 explică:

Deci singura solutie ar fi sa ma decolorez si apoi sa ma vopsesc. mersi mult pentru sfaturi

| 2002Corina a răspuns:

Buna. Eu nnu stiu ce va iesi dupa inca o incercare, dar consider ca va fi mai deschis.