| Fatshionable93 a întrebat:

sunt mai grasuta de cand m-am nascut. M-am nascut de 5 kg nu de 2-3 kg cat e normal.
Si de atunci ma lupt cu kilogramele in plus, am slabit dar nu pot trece de mai putin de80 kg.
Intrebarea este: Se mai confrunta cineva cu par pe fata (la barba / perciuri) ca femeie? Daca las cateva zile este chiar vizibila,plus sunt si bruneta.
Va rog mult un sfat, m-am saturat sa ma rad in fiecare seara ( mai mult seara creste ) iar doctorii nu au idee de unde a pornit totul si tot au spu ca ma vor suna sa merg din nou la control de 6 luni.

Va rog seriozitate, multumesc.

9 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

Ca sa nu mai creasca parul pe fata poti sa il zmulgi ( Cu penseta [ Dureros] sau cu ceara [Mai putin dureros] )
Cu greutatea si parul este ceva genital. Si nu cred ca este recomandat sa pui intrebarea asta pe TPU fiindca primesti multe raspunsuri si multe probabil sunt diferite, si nu vei stii care este solutia la rezolvarea problemei tale.
Cel mai bine : Mergi la mai multi medici, si cauta medici cu experienta.

Ps : Vorba Esanei Paula:Nu te mai da cu Bic-ul pe fata...ca eu sunt baiat si zici ca am o perie de sarma in loc de par...

| EşanuPaulaAndreea a răspuns (pentru DanielPH):

Mi s-a spus Eşan, Eşeanu, Ieşan, dar niciodată Eşanei!
Îţi mulţumesc, trebuie să-mi trec în carneţel!winking

| DanielPH a răspuns (pentru EşanuPaulaAndreea):

Cu placere laughing

| stefyy234 a răspuns:

NU mai folosii big-ul! Normal ca iti cresc repede daca le tai in loc sa le smulgi. Foloseste ceara sau macar smulgele cu penseta. Dar iti recomand sa te duci la un salon pentru un epilat profesionist daca zici ca ai probleme asa mari.

| Fatshionable93 explică (pentru stefyy234):

Sunt prea multe sa le smulg cu penseta..si nu am bani de salon profesionist...

| EşanuPaulaAndreea a răspuns:

Cum adică ''să mă rad'', te faci cu bic-ul? straight face

| Fatshionable93 explică (pentru EşanuPaulaAndreea):

Da,la dus / cu crema

| EşanuPaulaAndreea a răspuns (pentru Fatshionable93):

Pe faţă?! straight face
Spune-mi că glumeşti!
E normaaal să-ţi crească păr pe faţă ca la maimuţe dacă te dai cu lama de rasstraight face. Nu ai văzut cum le cresc bărbaţilor?!
Doamne, este ceară special pentru faţă!
straight face

| Fatshionable93 explică (pentru EşanuPaulaAndreea):

Cu toate la fel imi creste,ceara, bic, aparat de ras, de smuls. orice
este gros, brunet si creste in fiecare seara...rar o data la doua zile.