| AxyAxii a întrebat:

Buna ziua TPU! Dupa ce timp de la deschiderea unui parfum acesta isi schimba mirosul? Aveti idee daca exista vreo cale sa incetinesc acest " proces " de schimbare? Oh, si se schimba mult mirosul parfumului? Multumesc anticipat pentru toate raspunsurile.

Răspuns Câştigător
| Chiriac_Robert_2000 a răspuns:

Pai..atat timp cat l-ai deschis el "comunica" cu aerul si incep sa faca schimb de particule etc. ca sa zic asa..si, in aer mai sunt si bacterii care se "depun pe mirosul" parfumului la care acesta isi pierde din miros. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

Ca sa isi pastreze mirosul puternic trebuie sa il tii la frigider

| Chiriac_Robert_2000 a răspuns:

Parfumul nu isi schimba mirosul de la deschidere, ci te obisnuiesti cu el si nu il mai simti. Sper ca te-am ajutat. happy

| AxyAxii explică (pentru Chiriac_Robert_2000):

Eu ma refeream la mirosul parfumului din sticla. Nu cel de pe mine :3. Daca ai putea sa dai un sfat si pentru cel care se schimba din sticla ar fi minunat. Pentru ca cam la un an de la deschiderea sticlei, parfumul din ea se schimba incet incet :3.

| Chiriac_Robert_2000 a răspuns (pentru AxyAxii):

Pai..atat timp cat l-ai deschis el "comunica" cu aerul si incep sa faca schimb de particule etc. ca sa zic asa..si, in aer mai sunt si bacterii care se "depun pe mirosul" parfumului la care acesta isi pierde din miros. Sper ca te-am ajutat.