| Mădălina_Iordăchescu_1995 a întrebat:

Bunaaa. Am nevoie de ajutor. Am un suuuuper prost obicei de a imi roade unghiile si imi cred super greu, iar cand cresc mi se rup foarte repede pt ca le am foarte subtiri. Daca știți cumva vreu tratament pt creștere ai întărirea unghiei va rog sa ma Ajuti!:*

Răspuns Câştigător
| PiticaTha12 a răspuns:

Buna,Madalina! Ca sa iti creasca unghiile mai intai trebuie sa nu iti mai rozi unghiile. Pentru a scapa de acest obicei, freaca-ti unghiile cu ardei foarte iute! Un tratament pentru cresterea unghiilor este uleiul de ricin.Il gasesti la farmacie si in plus nu costa mult.Sticluta mica costa 5 lei, iar cea mare 8 lei. Uleiul de ricin este bun si pentru intarirea lor!

2 răspunsuri:
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Vitamina d pentru unghii subtiri.

| AnonimaAntonia a răspuns:

Sunt lacuri de unghii speciale pentru intarirea unghiei, de exemplu la sephora