| Shelovesya a întrebat:

Bunaaa! Daca am parul ars, spicuit si folosesc ulei de ricin si otet spicurile mi se vor reduce? Sau parul imi va creste fara ca cm crescut sa mi se rupa de la varfuri de unde este spicuit?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Mai recomandat ar fi sa-ti tai varfurile iar apoi sa-ti faci o masca de par din ou, ulei de masline si miere. Amesteca si tine pe cap cam o ora apoi spala-te bine. Aplica tratamentul o data sau de 2 ori pe saptamana, cum ti-e mai convenabil.
O zi frumoasa!

| BxMariia a răspuns:

Buna! Parul iti va creste,dar iti recomand,dupa ceiti creste parul, sa iti tunzi din spicuri, pentru ca astfel, parul va avea o putere mai mare de a creste.
Iti recomand sa iti faci o masca pentru par din ulei de ricin si ou, si sa o ti cam 15-30 de minute minim. Te mai ajuta si la caderea parului.
Bafta :*