| anonima0101 a întrebat:

Bunăăă.
Sora mea vrea să se vopsească doar că nu stie ce nuanta de blond sa foloseasca avand in vedere ca este foarte albă la față iar parul ei natural este un blond spre saten, dar are varfurile blond deschis. Ce nuanta i s-ar potrivi?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ce sa se vopseasca?
Sa-si lase parul natural, dar sa fie ingrijit!

| anonima0101 explică (pentru Bula):

E cam mătură *if you know what I mean *

| alonet a răspuns:

Combinatia de 12/81 juma de tub cu 60 ml ox 6% impreuna cu 8/0 cu oxidant de 6% 60 ml timp de 40 min da un blond cald natural nisipiu.
Koleston wella sau londa profesional
Cu aplicare din spate in fata daca nu a mai fost vopsita ulterior si nu cand e la menstruatie ca sa nu iasa un blond morcov. Succes

| Yasmin875 a răspuns:

Mie imi place blondul ala spre alb.Eu zic ca e mai bine sa nu se vopseasca pentru ca sunt oamenii rautaciosi care fac glume proaste.O sa zica ca s-a vopsit blonda ca s-a prostit.Stii vorba aia "blondele sunt proaste". Daca are deja varfurile blonde de ce vrea sa-si faca blond tot parul?

| anonima0101 explică (pentru Yasmin875):

Nu este vopsita gen in 2 culori, i s-a inchis parul si de aceea are varfurile mult mai deschise decat radacinile, arata inestetic, vrea sa se vopseasca blond deoarece este sigura ca ii sta bine, ea avand tenul foarte deschis.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Blond inchis in partea de sus a parului si blond mai auriu sa zic in partea de jos
sau blond gri cu blond platinat
depinde ce ii place

| ZeyHoran18 a răspuns:

Un blond mai maroniu intr-un fel un maro spre blond sper ca te am ajutat

| ZeyHoran18 a răspuns:

Se poate vopsi un blond mai in josul parului iar sus un blond maroniu