| Antonia_Macut_1996 a întrebat:

Bunaaa! Vreau sa ma fac albastra tot capul, am parul saten nu foarte inchis nici asa deschis (e saten normal), vreau sa vad daca se prinde fara sa ma decolorez
App: imi puteti spune un sampon care se duce dupa 10 spalari ceva gen, vreau parul albastru vara si nu vopsea doresc sa se duca pana la scoala happy ofer funda

Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

Sampon nu exista. Atentie la albastru de metil care se face VERDE dupa cateva spalari! Fara decolorare putin probabil sa prinda orice albastru pe parul tau natural. Cel putin nu o nuanta intensa. Iar daca te faci albastru iti asumi. Nu scapi atat de usor de culoarea aia. Daca vrei un sfat... Nu stiu cat de lung ai parul dar poti sa iti decolorezi doar varfurile, cativa cm si sa aplici doar acolo albastru nuantator. Si te poti tunde daca nu e acceptabil cand incepe scoala. Sau mai bine...iti cumperi niste extensii albastre suvite si le porti cand vrei.

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

La ce te ajuta asta, fetita? Crezi ca pari mai smechera? Lasa-ti culoarea ta naturala, te prinde mai bine.

| daniel33441 a răspuns:

Ia un albastru de metil de la farmacie sau un Kallos Prestige 1+1 - 0.88 mixton albastru 60ml vreo 9 lei. nu exista sampon special sa iti spele tie vopseaua.in general scapi de culoare cu suc de lamaie pus pe par de vreo cateva ori inainte de baie dupa care te speli pe cap normal.

| Antonia_Macut_1996 explică:

Am intrebat doar! E viata mea ma fac cum vreau eu, nu e problemata!