| Gumalamanaazecea a întrebat:

Cam cat creste parul intr-un an? Si cam cat mi-ar creste folosind saptamanal o masca de par homemade? am firul de par usor subtire,mi se toaca repede la varfuri,se ingrasa destul de repede, il spal cam o data la 2-3 zile.

Răspuns Câştigător
| HairstylistCris a răspuns:

Asta depinde de mai multi factori, depinde de organismul tau, de alimentatie, intr-un an de zile parul creste in jur de 12-15 cm, dar nu este o regula, sunt persoane carora parul le creste mai mult sau mai putin de atat. De exemplu mie mi-a crescut aprox. 3 cm intr-o luna si jumatate. Daca vrei rezultate bune foloseste masti profesionale care intr-adevar isi vor face treaba. Incearca produse L'Oreal din gama profesionala, sunt foarte bune. Pentru problema parului gras, atunci cand il speli, in caz ca aplici balsam sau masca, aplica doar pe lungimi si varfuri ca produsul sa nu atinga radacina, scalpul.

1 răspuns:
| AikkoxD a răspuns:

Părul creşte cam 14-15 cm într-un an, iar cu mască, s-ar putea să ajungă la 16-17 cm, depinde de ritmul creşterii părului tău.