| LyHoney a întrebat:

Care este cel mai bun anticearcan fetelor?

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Anticearcan: Yves Saint Laurent – Touche Eclat
YSL ocupa primul loc pentru ca este un produs minune. Preferat de make-up artisti, modele, celebritati, Touch Eclat este un best seller in toata lumea. Nu este doar un anticearcan ce acopera semnele de oboseala si ofera instant un look extrem de fresh, ci este folosit si ca iluminator pentru a scoate in evidenta anumite zone ale fetei. Cateva dintre tips-urile cele mai raspandite sustin sa-l aplici pe lungimea nasului pentru un efect de subtiere, deasupra si dedesubtul sprancenelor pentru a le evidentia si pentru a crea un efect de lifting, deasupra pometilor pentru a lumina si a obtine contur, de jur imprejurul buzelor pentru un efect de buze mai pline.
Unii make-up artisti considera ca Touche Eclat este mai mult un iluminator decat anticearcan, dar ofera si o acoperire foarte buna a zonei intunecata de sub ochi.