| BeLyNdA a întrebat:

Care este cel mai bun sampon dupa parerea voastra? De ce? Fundiza

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
L*Oreal, nu în grașă!
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cel mai bun sampon e cel care ti se potriveste TIE cel mai bine. Eu am facut cateva experimente pana am descoperit ca Schauma se potriveste cu parul meu. Deci, de cativa ani buni, numai cu Schauma ma spal.

| chibiusa a răspuns:

Vichi verde

| pwp a răspuns:

Clear love struck

| carminaburana43 a răspuns:

Fiecaruia alt tip de sampon i se potriveste. Unul are par uscat,altul par gras,altul par uscat plus matreata,iar altul par gras plus matreata, iar altul par normal, altul par vopsit si asa mai departe.De aceea nu se poate spune care e cel mai bun sampon pentru ca unei colege numai sampon cu urzica i-a facut mereu bine mie de exemplu nivea pentru par color sau schauma par color mai merge si elseve par color copiiii mei prefera head and shoulders deci fiecaruia ce i se potriveste dupa parul pe care il are.

| LittleDrop a răspuns:

Garnier Fructis sau cel de urzica. Desi nu am mai folosit de mult, il rercomand pe cel de urzica pentru matreata si parul gras. E natural, nu are ce sa strice nici la parul fara probleme. Dar si Garnierul e bun. happy

| BeLyNdA explică:

Va multumesc la toti cei care au raspuns dar pentru moment nu pot sa dau funda cuiva findca sunt multe raspunsuri si nu ma pot decide.Dar am dat vot la toti.

| RoxYuuKikyo a răspuns:

Dupa mine cel mai bun e "Wash & Go" este cel mai bun pentru ca inainte sa-l folosesc foloseam alte samponuri dar parul meu era unsuros si zici ca era lins de vaca dar de cand folosesc "Wash & Go" nici nu mai stiu cum e sa ai parul unsuros. Sper ca te-am ajutat!winking Funda?batting eyelashes

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Ala de urzici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Head & Shoulders fiindca miroase frumos, nu ti se face clei parul dupa o zi doua, si are antimatreata. Eu am un par foarte pretentios si doar ala mi se potriveste si Pantene uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orzene, mie imi place pentru ca imi indreapta parul si nu il mai am gras.
Si cel de la Life Care de musetel imi place pentru ca nu imi ingrasa parul si il face in valuri happy.

Eu nu prea folosesc sampoane din magazine pentru ca le consider detergenti chimici de la un timp care chiar nu au efect pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma spal cu herbel esences de vreo 3 ani si e foarte bun ( eu am parul foarte subtire si des si sta ca o capita de fan, si samponul asta mi-l mai atenueaza),. O perioada m-am mai spalat si cu schauna ( ala cu Q10 da stralucire). Si nu uita sa folosesti balsam sau cel putin samponul 2 in1 de la scauma, ala roz. si @SevrajBoy, ai dreptate Head & shoulders e cel mai prost sampon cu care m-am spa; lat vreodata, mi-a cazut parul dupa si mi-a facut capul alb de matreata,, deci nu ma mai spal cu head&shoulders cat traiesc(mai bine ma spal cu gel de dus)pentru ca mi-am facut firul subtire si foarte dezordonat. DEci eu iti recoman orice in afara de head&shoulders. succes {Fundita?!?! }

| danutz9100 a răspuns:

Clear! - cel mai bun pentru mine, de la celelalte firme fac matreata rau!
Dar te ustura ochii de mori laughing

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, eu imi cumpar samponul de pe
https://www.beautyoneshop.ro/sampon-profesional-257
acum depinde ce fel de par ai.

| LXandro a răspuns:

Eu folosesc fitosampon natural de la herbaway
http://herbaway.ro/product-category/herbaway-cosmetics/

| SevrajBoy a răspuns:

Orice altceva in afara de Headen&Shoulder's sau cum se scrie, faci matreata in urmatoarea zi dupa ce te-ai spalat.
Nu cred ca exista "cel mai bun sampon", cel putin pentru mine, deci parerea mea e aceeasi, orice alt sampon e bun in afara de Headen&Shoulder's.

| RoXyyR a răspuns:

Sampon l'oreal

| DieForDeathCore a răspuns:

Clear... te ajuta cu matreata. scapi de matreata din primele spalari big grin

| alinstate a răspuns:

Sapun de casa cel mai bun ca face parul matasos

| Andra232001 a răspuns:

Joico este cel mai bun pentru ca este imbogatit cu ulei de susan si iti lasa parul plin de volum! Funda :-)

| MaMpAcIno a răspuns:

Cel mai bun sampon, dupa parerea mea, este HEAD & SHOULDERS cu extra volum. mie imi face parul mai cu volum si mai matasos. am incercat tot felul de samponuri dar nici unul nu mi-a mers mai bine decat asta. sper ca te-am ajutat FUNDA plz :X

| valy333 a răspuns:

Nivea for men
de cand folosesc acest sampon nu mai am probleme cu matreata si cu caderea parului
incearca formula cu mentol