Întrebare recomandată | rihanna7865 a întrebat:

Care este cel mai bun sampon pentru par?/ care sa nu aiba multe chimicale, sa fie cat mai natural si sa iti faca parul fain... (am parul cret )

20 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Toată lumea spune că săpunul de casă e cu adevărat benefic pentru păr și asta este demonstrat și științific. Mama a folosit acest săpun acum câțiva ani iar părul ei arăta mult mai bine și mai sănătos, însă a renunțat pentru că nu a mai găsit. Eu recomand să folosești pe o perioadă de una-două, poate chiar trei luni și să vezi progresul. Numai bine!

| MadRaven a răspuns:

Cel mai bun sampon e samponul Dove.Toate produsele de la Dove sunt excelente, recomandhee hee
Numai bine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apidermin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta la plafar.Am luat mai de mult de acolo un sampon care m-a ajutat foarte mult, parul nu mai era asa de distrus de la placa.Succes.(si eu sunt fan rihanna)

| BlakeLively a răspuns:

Schauma,este cel mai vandut sampon pentru orice tip de par, atat in Europa cat si in Asia si America. Sunt destul de sigura ca este cel mai bun. Si mai am o recomandare, incearca "Wash and go", am o prietena care il foloseste, iar parul ii straluceste si nu are deloc matreata.

| Pufoseniiee a răspuns:

Heyy. CEl mai bun e Headen Soldrers. e natural, foarte bun. Iti lasa parul cu mult volum dupa spalarewinking Ai incredere in ce spunhappy Funda?

| patriiiii89 a răspuns:

Cel de urzica e cel mai bun.

| LXandro a răspuns:

Daca cauti sampoane naturale, iti recomand fitosampoanele de la herbaway
http://herbaway.ro/product-category/herbaway-cosmetics/

| Floricikpurpurie a răspuns:

Pentru mine cel mai bun sampon este Nivea parul meu are o stralucire aparte plus daca vrei si fie si foarte matsos iti iei o masca de par cu petale de trandafiri tot de la Nivea care costa 3, 5 lei
Funda?

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Un şampon de urzică

| just13 a răspuns:

Poti incerca la farmacia naturista, cu siguranta vei alege un produs bun

| madastar18 a răspuns:

Incearca, schauma sampon te ajuta mult la perisorul tau,, cret''.
In plus pana la urma orice sampon are chimicale.

| didiii901 a răspuns:

Sunt bune alea naturale de la plafar

| mady9 a răspuns:

Buna! si eu am parul cret si folosesc sampoane de la garnier care ii redau acea stralucire si ajuta parul cret sa isi capete o forma, eu ti le recomand pentru. ca spre deosebire de altele acestea si curata parul foarte bine! Sper sa le incerci pentru. ca sunt si la un pret rezonabil... happy

| SunGoesDown a răspuns:

Cel mai bun sampon este de urzica. daca vrei natural, gasesti la plafar. daca ai parul cret si vrei sa fie mai moale si usor de descalcit, poti sa iti iei masca de par go go de la kallos. e doar 4 lei si este foarte buna.

| justaweirdgirl45 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bun sampon este Wella, si eu am parul mai cret si il face sa straluceasca si are o formula cu miere, aia ajuta mult parul.Eu pe acela il folosesc! Funda?

| AnnieJ a răspuns:

Eu am un sampon regenerant de la gerovital. E foarte bun.

| Și_Atât_Mihăiţă_1991 a răspuns:

Headen soldrers

| Andra232001 a răspuns:

Buna si eu am parul cret si blond si folosesc JOICO este cel mai bun! Funda :-)

| ptza55 a răspuns:

Salut.Dupa parerea mea cel mai bun sampon e Fructis..ma folosesc de el.Are putini parabeni, nu produce matreata.Dar sa fii atenta fiecare am are scalpul diferit.Iti recomand ceva mai natural din urzica poate. Diferite masti incearca care hidreateaza scalpul. Daca vrei sa-ti dau detalii despre masti imi poti scrie. Sper ca te-am ajutat cu ceva.O seara buna!:*