| UrsuletuChocolatiu a întrebat:

Care este cel mai bun sampon? Vreau pareri si detalii! Funda pentru cel mai bun raspuns!

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bun șampon este cel de care ești tu mulțumită.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Pantene pro v

| OnuOnulică a răspuns:

Elseve e cel mai bun happy îți face părul moale.

| Jipa95 a răspuns:

Eu le folosesc pe cele de la Farmec, care sunt destul de ok! happy

| ShadoWCrist a răspuns:

Wash&go

| cornelmircea1980 a răspuns:

Depinde ce par ai gras aspru ars moale etc

| UrsuletuChocolatiu explică (pentru cornelmircea1980):

Moale si cu tendinta de ingrasare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UrsuletuChocolatiu):

Incearca selsun blue pentru par gras sau Phytocedrat din farmacii.
Well, Phytocedrat chiar functioneaza: mi-am spalat parul acum trei zile, si in continuare parul are volum si a disparut senzatia de par gras. Dupa samponare am folosit cum fac in mod obisnuit, tratamentul pentru par vopsit (fara a atinge scalpul sau radacinile). Acum sunt foarte multumita, Phyto mi-a rezolvat problema!

sursa : http://www.spufi.com/par-gras/

Poti sa-ti iei si sampoane uscate de la batiste pentru ca-ti mai salvezi parul o zi de la spalare. Dar daca nu e gras de se ingrasa dupa o zi sau doua o sa-ti priasca foarte bine sampoanele.

| cornelmircea1980 a răspuns:

Philip B asta ar fi cel mai bun

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Garnier.

| SweetGirl1303 a răspuns:

Eu folosesc Wash Go...e foarte bun si iti rezolva toate problemele scalpului si ale parului.

| bluestrawberries a răspuns:

Truffle! E exagerat de scump dar e de necomparat. Un sampon pe baza de trufe albe, praf de diamant si extract din meteoriti.
Praful de diamant ofera stralucire parului.
Extractul din meteorit contine 80% minerale asemanatoare cu cele ale parului.
Mie mi-a rezolvat toate problemele parului. Aveam parul despicat pana la jumate (am parul pana aproape de fund) pentru ca il indreptam cu placa sau il ondulam. Intr-o zi m-am gandit ca trebuie sa ma opresc pentru ca parul meu arata oribil si nu vream sa ma tund. Am vorbit cu cineva despre problema mea si mi-a zis despre acest sampon. L-am cumparat si mi-am rezolvat orice problema. Acum am parul indreptat cu keratina pentru ca nu vreau sa folosesc placa din nou si folosesc in continuare acest sampon.

| AnonimaAntonia a răspuns:

Dove- daily moisture este super pentru ca iti face parul moale, usor de descalcit, mirosul samponului persista cam 3 zile, si nu iti umfla parul.

| StirAlii27 a răspuns:

Head & shoulders, dar depinde si de par

| amadeo00 a răspuns:

Dupa mine pentru corp payboy VIP

| GlamKitty a răspuns:

Garnier sau syoss