Întrebare recomandată | nikolettta a întrebat:

Care este diferenta dintre nuantator si vopsea semipermanenta? Aceasta din urma presupune decolorarea parului sau doar schimbarea nuantei si ceva reflexii? Ce imi puteti spune despre L'oreal casting creme gloss? Trebuie decolorat inainte?
Multumesc si fundita la cel mai complet raspuns

1 răspuns:
| imspecial a răspuns:

Nuantatorul are dezavantajul ca se duce destul de usor la spalat. Parul nu are de suferit si poti folosi doua nuantatoare unul dupa altul. Samponul cu nuantator intareste structura parului, ii da mai multa stralucire si intensifica culoarea. Dupa aproximativ spalari parul va reveni la culoarea initiala. Cu ajutorul nuantatorului se poate obtine decat o culoare mai inchisa decat dea naturala. Un alt avantaj al acestui produs este culoarea, care se spala treptat si uniform din par. Este eficient doar la parul deschis la culoare si cand iti transpira pielea capului culoarea se ia pe haine.
Cat despre vopseaua semipermanenta e uşor de îndepărtat prin spălare si durează numai până la şase – opt spălări. Oricum nu poate decolora părul, nefiind recomandata nici pentru acoperirea firelor albe.
Vopseaua L'Oréal Casting Crème Gloss se aplica in functie de starea anterioara a parului. Se foloseste pe parul umed, repartizand de la radacini pe lungimi si pe varfuri si se lasa sa actioneze, conform instructiunilor de pe pachet.
Sper ca ti-am fost de ajutor.