Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2864494intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
1 Mar
SATI 368.119AFISARI
191.507VIZITE
166.740V. UNICI

Care sunt beneficiile alergatului regulat seara? (jogging) eu alerg o ora cu pauze bineinteles seara de la 21:30 la 22:30!happy este ok? multumesc p.s: sunt adolescenta!happy

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Da sigur ca ajuta. Eu cred ca ar trebui sa te tii de aceste exercitii.
    Sper ca te-am ajutat.
    Mult Succes!

• 17 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Asa sa faci.
  • a răspuns:
    Dimineata trebuie facut asta daca ai timp.
    Raspuns anonim (pentru WR104):
    Pot si dimineata...de ce spui asta?
    a răspuns (pentru anonim_4396):
    Dimineata aerul este mult mai curat decat seara si in plus esti odihnita dupa somn, este cel mai bun moment.
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • a răspuns:
    Exercitiile fizice, in special jogging-ul, iti ajuta articulatiile sa se mentina sanatoase. Fara miscare, risti sa te imbolnavesti la articulatii iar mai apoi vei avea nevoie de interventii chirurgicale + multe ore de recuperari! Cu toate astea, alergatul seara iti tonifiaza musculatura picioarelor, a feselor si a mainilor, pentru ca evident, cand alergi trebuie sa misti mainile happy Daca mai ai intrebari, click pe "Raspunde" la mesajul meu sau trimite-mi un mesaj si te ajut happy
    Raspuns anonim (pentru Quanah):
    Da misc mainile! incerc sa alerg cat de corect se poate. Voiam sa te mai intreb, daca mananc in pauza pe care o iau un mar mic are ceva? ma racoreste parcalove struck pauza sa stau jos nu iau...merg usor, incet in timp ce mananc marul...este ok? sau sa renunt la mar?
    Se spune ca daca mananci 3 mere pe zi, te ajuta sa slabesti. E ok daca il mananci, nu contine grasimi, doar vitamine! Poti incerca si o limonada mai acrisoara, de preferabil fara zahar. Sa bei 2l pe zi pana in pranz
    Nu are absolut nimic, ba chiar este foarte binewinking
    - Ascunde conversatia (3 răspunsuri)
  • a răspuns:
    Eu fac in fiecare zi inot o ora(fara pauze) si de 3 ori pe saptamana aikido 1 ora(fara pauze) o ora pentru tine de jogging e foooaarrrrrtttteee putin trebuie sa faci 3 ore cu 4 pauze!(ca sa te menti)
    Raspuns anonim (pentru werewolfbruno):
    Sincer mi se pare enorm ce spui tu! inotul este mai usor nu transpiri asa...joggingul este mult mai epuizanthappy
    Deci eu ti-am zis o ora pe zi oricand ai tu timp iti este suficient. pentru picioare si abdomen cum vrei tu.
    Fundita?
    Aaa si daca ti se pare mult cate kg ai? 90-70?
    Raspuns anonim (pentru werewolfbruno):
    Nu...am 55winking
    - Ascunde conversatia (4 răspunsuri)
  • a răspuns:
    Este foarte bine si te mentii in forma.
    Prin exercitii zilnice iti intaresti sistemul imunitar.
    Sper ca te-am ajutat.
    Mult Succes!
    Raspuns anonim (pentru VladPetcu):
    Ajuta la modelarea corpului? adica sa ai abdomen si picioare frumoase?happy
    Raspuns anonim (pentru VladPetcu):
    Cu siguranta! multumeschappy mult succes de asemeneahappy
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • a răspuns:
    E bine ca faci sport in fiecare seara! Alergatul te ajuta sa iti mentii forma fizica si iti creste rezistenta! Si in plus o sa ai niste picioare...(nu faci celulitawinking )