| anonim2424 a întrebat:

Cat castiga lunar un topmodel?

Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

Iti vom spune doar despre cele mai banoase: un photoshooting intr-o revista, pentru un fotomodel rookie- 100 euro, pentru un fotomodel mai cunoscut- intre 500 si 1000 euro. Daca devii imaginea unui brand, ajungi sa iei in jur de 5000 euro, dar contractul tine cam un an in care iti vinzi imaginea unei singure entitati.
Lunar, depinde de ceea ce faci.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Se poate sa nu catige nimic daca nu este solicitat sau sa obtina cateva mii de $.

| AFR81 a răspuns:

Depinde de casa de moda. In orice caz, cateva mii de euro pe luna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aceste topmodele de care zici tu nu au salariu lunar. ele castiga in functie de cat au de munca.

daca intro luna au 10 sedinte de prezentare/foto sau mai stiu eu ce castiga mai mult. e posibil ca luna viitoare sa nu aiba nimic de facut.

si bineintele totul de depinde de cat de cunoscute sunt, pentru cine lucreaza samd...

| kar1GaNNN a răspuns:

Foarte mult, 1000-1200 euro lunar.

| pinkdimond a răspuns:

Depinde de experienta pe care o are:daca are mai multe prezentari si shooting.uri pentru diferite companii, de asemenea conteaza si la ce agentie se afla respectivul model.Dar cum tu te.ai referit la un 'topmodel'..iti dai seama ca ele/c=ei castiga bani frumusei(de ex:Cara D. sau ingerasii Victoria's secrets sau modelele Calvin Clein etc)