| mada_5987 a întrebat:

Ce ceaiuri de slabit imi recomandati?
A folosit cineva ceaiul de slabit de la Favisan?

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

@mada big grin In general asa se intampla. Pui o intrebare si in loc sa ti se raspunde lumea iti comenteaza intrebareahappy De aia eu nu mai pun intrebaribig grin
O verisoara de-a mea dupa ce a nascut s-a folosit de ceaiuri, pentru ca nu avea timp de bebe sa se duca la sala (apropo: sala-i cea mai ideala modalitate de a slabi-parerea mea). Ea a folosit un ceai dintr-o cutie verde, daca bine tin minte se numea ceva de genul Sanye Antiadipose..., costa vreo 7-8 lei in farmacii. Lua 5 plicuri de ceai cu 1 l de apa dimineata. In 2 luni a slabit peste 15 kile. Dar dupa o vreme i s-a facut greata de la atata ceai cu acelasi gust si a luat Sveltaflor de la Fares. Costa mai putin dar nu mai stiu cat. Si din asta lua 2 lingurite de ceai pentru 2 cani (dimineata si amiaza). Si dupa inca o luna a revenit la forma ei. Si de atunci, cred ca au trecut 2-3 ani, nu s-a ingrasat cum s-ar fi asteptat lumea.
Stiu ca o durea burta f tare si avea diaree.
Nu stiu cat e de sanatos sau indicat. Dar trebuie sa bei multa apa sa nu te deshidratezi.

39 răspunsuri:
| mada_5987 explică:

Taly, calmeaza`te! de unde sa stiu daca da rezultate sau nu? nu de aia am intrebat pentru a afla?

| inna a răspuns:

Crezi ca un ceai te poate ajuta? Eu as opta mai mult pe o dieta echilibrata.Ma rog, daca tu crezi ca e bine, incearca si cu ceaiwinking. Bafta.

| adinescu a răspuns:

Iti recomand sport e sanatos si da rezultatewinking

| viki a răspuns:

Ceaiul verde sau antiadipos.

| iulia_5454 a răspuns:

Am folisit ceaiul de la favisan(de fapt am incercat)dupa 2 cani m-am lasat de sportul asta(are gust naspa rau)
incearca sa faci sport(e mai sanatos si nu risti sa devii dependenta de wc)

| just4fun_8801 a răspuns:

SPIRULINA restul sunt prostii.Nici spirulina nu ajuta practic la slabit dar e buna intr-o cura de slabire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am slabit cu normoponderol acum 7 ani, si pana anul asta nu am avut probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar nu e eficient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din start iti spun ca e o idee foarte buna sa consumi ceai. stii reclama aia cu "consumati cel putin 2litri de apa (ca lichide e km mult spus) pe zi". Si e f adevarat. Ceaiurile te ajuta sa elimini apa si toxinele din sange si din tesuturi, iar eliminarea toxinelor din corp duc la scaderea in greutatewinking Zein am auzit ca e super bun, dar e si f scump.
Ti le recomand pe alea din plante 100% de la plafar. Oricum e f important sa nu cazi in extreme. E important sa-ti placa sa bei ceai nu sa bei ceai ca sa slabesti. Iar parerea mea e ca cel mai indicat e sa nu mai mancam atat de procesat si sa facem miscare. Cred ca asta e secretul

iar asta e pentru taly. vin-o cu argumente si zi-ne de ce nu a dat rezultate. acum daca prietena ta s-a infometat cat a tinut cura, e si normal sa revina la greutatea initiala. De aia e bine sa nu cazi in extreme si sa nu exagerezi. Eu cred ca si curele astea cu ceai trebuie intrerupte, de fapt asa e si indicat, tocmai ca sa eviti o suprasolictare (la un mom dat ti se face sila. app poti sa consumi numai carne la gratar la pranz, sau eu stiu, ca fructe numai portocale zi de zi timp de o luna? Nuwinking ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca ceaiul alb, trei-frati-patati, anason, fenicul. sunt dintre cele mai bune ceaiuri pentru slabit. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are efect de laxativhee hee ...deci e posibil sa te "muti" la baie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ceaiul sanye antiadipose este foarte bun.nu te doare burta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ceai de slabit foarte bun care chiar functioneaza, binenteles trebuie sa ai si un regim de viata bazat pe fructe, legume etc... asta stii deja, este ceaiul de slabit de la natura vit. Cel mai bine e sa iei pulbere si la o cana pui 1-2 lingurite, la inceput, primele zile este bine sa pui doar una pentru a nu te imprieteni prea rau cu wc-ul laughing. Eu il beau de aproximativ 2 luni si pe langa faptul ca am slabit 8 kg, asta tinand si un regim bazat pe legume, fructe, peste, pui... incepi sa te simti mult mai bine si iti recapeti tonusul.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mada eu am baut ceai verde antiadipos 2 luni si nu am slabit facand putin sport(mai mult nu mi-a permis timpul adica fetita mea care imi ocupa mai tot timpul)nu am mai mancat seara dupa ora 18 si nu am dat jos mai nimic, acum il incerc pe cel de la fares sveltaflor, ideea este ca depinde de corpul fiecarei persoane cum reactioneaza, incerarca si vezi cum iti merge bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun ceai de slabit este ceaiul verde-infuzie. Este natural, nu are efecte adverse si nu dauneaza ca cele pline de chimicale de prin farmacii. Normal, cumulat cu o dieta si cu ceva miscare-chiar si o plimbare de 15 minute pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte disperata pentru ca peste 5 saptamani am sa fiu miresica, dar din cauza stresului m-am ingrasat. Mi-am cumparat rochia in februarie, dar nu am mai probat-o pana acum 2 saptamani...ma strange stau ca si intr-un ghips.Am inceput o dieta si binenteles sport.Alerg in fiecare seara, dar nu am reusit sa dau mult jos.Am 64 kg si mi-ar trebui sa dau jos inca 5 sa imi fie din nou rochita lejera pls help me.Sigur ma ajuta ceaiurile astea? Daca da de care imi recomandati? Va multumesc anticipat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiu d papadie este foarte bun eu l-am incercat si o dieta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai verde, ceai alb, ceai de papadie, ceai de slabit vedda. le poti incerca pe toate. ceaiul verde este numarul unu in lume la slabit.inclusiv multe dintre pastilele de slabit contin ceai verde.
te ajuta mult la slabit dar doar cu o dieta echilibrata.
eu si acum folosesc aceste ceaiuri si ma simt extraordinar.ai grija seara cum bei ceai verde, este un pic tare, contine teina.
...SI ASTEAPTA VREO 3 LUNI SI APOI SA VEZI REZULTATELE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu recomand (si chiar vand) ceai Yerba Mate - e termogenic si stimulant, adica si arde grasimi de unul singur, si iti da mai multa putere sa faci sport, miscare etc. Il beau personal de 2 ani de zile fara probleme. Nu e doar pentru slabit, are tot felul de vitamine si antioxidanti, deci ajuta in general la o functionare buna.

Am facut si un site cu asta -

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal eu recomand Yerba Mate, l-am folosit si il folosesc in continuare nu doar ca ceai de slabit, ci si ca inlocuitor de cafea :)

Se poate lua de pe http://ceaideslabit.net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine cel mai bune pastile de slabit sint apfarm am slabit in 2 luni30klg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de slabit de la faunus plant e foarte eficient.
intr-o luna am slabit 9 kilograme. eu zic ca merita! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as spune ca ciaiurile nu ajuta deloc si nici pastilele eu am incercat pastile si m-am ingrasat mai tare cea mai buna modalitate de slabit este spotul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc de cateva luni ceai antiadipos si pot sa iti spun ca a simt foarte bine.Inainte mergeam la baie odata la 3-4zile, acum merg regulat zilnic, nu ma mai simt imbalonata. Il beau in fiecare seara si pot sa iti spun ca ma simt excelent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat si eu un ceai pentru slabit, am cumparat unul ceva mai scump din farmacie(la recomandarea farmacistei). in loc sa am senzatia de saturatie, nu ma puteam abtine sa mananc tot felul de prostioare, dulciuri, alune, mancare nesanotoasa in general.automat am facut o indigestie urata, varsam, aveam probleme cu stomacul si greata...cu toate astea am continuat sa beau ceaiul si dupa 2 saptamani am slabit cam 5kg(specific ca starea de rau am avut-o cat timp am consumat ceaiul) am vb cu un medic si mi-a spus ca asta este efectul ceaiului, de fapt contine mult substante chimice chiar daca pe el scrie 100% natural si provoaca indigestie tocmai ca corpul tau sa nu mai suporte mancare si tot ce mananci sa dai afara prin varsaturi sau scaune moi.pe langa asta, poate provoca dereglari ale ficatului.

| Rolleer a răspuns:

Eu am folosit ceai de slabit Zein. Gasesti aici: www.ceaiuripentruslabit.net

| LXandro a răspuns:

Poti incerca si ceaiul natural Fital Plus de la Herbaway.
http://herbaway.ro/product/fital-plus/

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

MAI bine sa bei cafea verde cica slabesti mult cu ea : https://www.facebook.com/CAFEAVERDE