| princesslife a întrebat:

Ce culoare ar fi potrivita pentru rochia de seara de la balul bobocilor?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna,

Diferite culori gen albastru, galben, rosu...

Cel mai bine alegi albastrul sau galben arata cel mai ok dintre toate.

Succes!

| Aazra a răspuns:

Poţi purta orice culoare îţi place, cea care te avantajează, mai ales la vârsta ta. Gusturile nu se discută, ar trebui să îţi alegi singură culoarea şi să probezi/uiţi în oglindă.(cel mai mult contează forma rochiei, nu culoarea) Depinde de cum arăţi, dacă ai culoarea închisă la piele poţi una crem, o culoare deschisă. Dacă ai pielea deschisă la culoare poţi ceva colorat sau negru etc. Contează şi dacă te machiezi. Acum am observat că se poartă machiajul nu foarte strident, cu negru şi un rimel. Dacă iei o rochie neagră şi ai culoarea pielii deschisă şi îţi dai cu un ruj roşu ai fi superbă! Succes!

| Ionuț_Ionuț_1999 a răspuns:

Eu ti-as recomanda o rochie neagra, gen dantelata stii tu... evita rozul excesiv si culori tipatoare gen oranj, galben, crem

| Damian_Maria_1999 a răspuns:

Orice culoare e potrivita, insa evita cremul sau galbenul, nu te scot in evidenta!

| valentingb a răspuns (pentru Damian_Maria_1999):

Între atâte culori țipătoare s-ar putea chiar să o scoată mult în evidențăhappy Princess, probabil vei purta cercei, colier, de o anumită culoare, care să ți se asorteze cu culoarea ochilor..prin urmare rochia trebuie să se asorteze cu bijuteriile.

| halvitza a răspuns:

Eu iti rcomand fie little black dress sau o rochie rosie! succes