| anonim_4396 a întrebat:

Ce dauneaza mai tare, bronzatul la solar sau cel diret in soare?

8 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Bronzatul direct de la soare e mai sanatos pentru piele si corp, bronzatul de la solar e mai daunator pentru piele.

| miriam a răspuns:

Solarul are foarte multe efecte negative, dar si expunerea la soare daca nu sunt respectate anumite conditii cum ar fi perioada expunerii, aplicarea unei creme protective potrivita pielii noastre precum si orele la care ne expunem.

| jani a răspuns:

Normal ca cel de la solar...in primul rand ca este artificial... iar cel direct la soare este natural...indiferent ce alegi...nu trebuie sa o faci in exces...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca stratul de ozon s a subtiat si soarele e tot mai puternic in ultimii ani, iar exploziile solare sunt frecvente se pare ca soarele e mai nociv. si aparatele vechi de la solar sunt daunatoare. dermatologii recomanda o expunere limitata la soare, folosind creme de protectie şi respectand un program orar strict.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ambele variate sunt dăunătoare dacă nu folosești cremele solare cu factor de protecție ridicat.
Atenție mare și la orele când te expui la soare și la solar ce aparat este.
Un bronz frumos și sănătos.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana in 11 dimineata si dupa 4 dupa-amiaza e cel mai sanatos. (bronz natural) .solarul e periculos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amandoua.Si cel de la solar are factori negativi chiar mai multi decat bronzul natural, insa eu ma duc regulat la solar din 2 in 2 saptamani de 2 ori pe saptamana cate 5 minute si am fost si la dermatolog inainte.Asa mi-a spus ca e cel mai bine si cu cat mai putine riscuri daca imi doresc un bronz cat mai natural pana in vara

| anca_2841 a răspuns:

Indiferent de oarele natural tot ala de la solar este mai daunator in mod sigurr, unei prietene i s-a facut foarte rau din cauza solarului