| malexandra1234 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru cosuri? Sa-mi treaca in 2 saptamani... Ceva de pe internet, de la farmacii de oriunde, dar sa fie ceva folosit de tine si sigur.
Multumesc!

9 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Incearca cu CLEARASIL de la farmacie, este foarte bun pentru indepartarea punctelor negre!

| Thebestkiller a răspuns:

Buna! Eu am fost la farmacie si ei mi-au dat un gel "Aknesol" care il dade-am pe fata in fiecare seara iar intr-o saptamana mi-a trecut.Ti-l recomad.Succes!

| doggy123 a răspuns:

Da-te cu spirt in fiecare dimineata si daca faci un sport fa-te inainte de antrenament, iar seara spala-te pe fata cu sapun(normal/simplu) si fa-te cu ceva crema de cosuri

| AlexCiobi a răspuns:

Eu ma dadeam cu crema Skin Control de la Elmiplant o gasesti la Plafaruri.
Te dai cu ea pe fata, astepti sa se usuce si dupa te clatesti cu apa
Mie mi-au disparut cosurile de la aceasta crema
Succes!

| alexcs123 a răspuns:

Skinoren.E foarte bun.

| Ksonik77 a răspuns:

Buna, eu o sa iti zic exact cum fac si euhappy Deci te duci la farmacie si ceri pudra de argila de la Aslavital, costa 1-2 lei plicul, iei plicul, il versi intr-un borcanel si pui putina apa pana se face o pasta mai groasa ( ai grija sa nu amesteci cu ceva din metal sau din plastic ca face reactie chimica)! Apoi seara inainte sa te culci iti faci o masca din acea pasta si dimineata cand te trezesti o dai jos cu niste apa calduta! Din prima zi se vad rezultate garantez eu! Si eu vreau sa scap de cosuri in 2 saptamani! Succeshappy

| Roxana0599 a răspuns:

Iti recomand sa incerci zat de cafea cu galbenus de ou. Se amesteca pana obti o pasta moale si o intinzi pe fata. Apoi o lasi pana se usuca putin dupa care te clatesti cu apa calduta. Sincera sa fiu, e prima data cand am incercat si eu sa ma dau cu " chestii " pe fata si a functionat. Poti incerca si tu.

| jessi12 a răspuns:

Eu folosesc un gel de curatare de la clear skin avon...ma spalam cu el apoi imi dadeam cu nidoflor. Mie imi trecea asa.dar nu aveam multe, doar 2-3. Dar am auzit si de Retin-A ..ca este foarte buna si o gasesti in farmacii.

| Alex_Duda_1997 a răspuns:

Brevoxyl crema, e cea mai buna solutie, mi-a fost recomandat de catre doctorul meu dermatolog. Recomand si Gerovital Plant - emulsie purificatoare, cureti fata cu emulsie apoi folosesti crema.