| SmokeyEye a întrebat:

Ce pantofi ar merge pentru petrecerea de Craciun care e seara? Nu sunt adepta pantofilor cu toc inalt fara bereta, nu pot sa umblu cu ei. Altceva?
-Rochia e scurta si multicolora

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Pai ia-ti pantofi cu toc mai mic, unul de 5-6 cm e foarte comod sau cu platforma sau niste pantofi plati mai eleganti de genul balerini cu pietre sau din satin, cu bot ascutit.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fată este elegantă pe tocuri, fă si tu un efort că doar nu mergi toată ziua la petreceri, i ati unii in care te simti comod, ai incercat vreodată sa mergi pe tocuri, sau de ce zici ca nu poti umbla cu ei, citi ani ai?

| SmokeyEye explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am trecut de mult de 20 ani... Din cauza problemelor la coloana nu pot purta nimic inalt. Nu stiu cine a creat standardele astea: daca mergi pe varfuri esti mai elegant? Ai fi surprinsa dar merg toata ziua la petreceri...Ca fotograf. Cand vad o fata cum se chinuie pe tocuri cui, nu o invidiez. Mi-e mila de ea! Am purtat si eu tocuri, cat eram in liceu- facultate- dar mi-au creat doar probleme. Simteam incomozi papucii cu talpa plata, simteam discomfort si daca umblam desculta prin casa.

Am vazut la toate petrecerile, indiferent de anotimp- fete care purtau pantofi clasici, cum ai tu la avatar. Am pus intrebarea aici ca sa vad (poate sunt persoane pasionate de moda) si imi recomanda ceva ca sa nu arat ca o bunica dar nici sa nu sufar de dragul modei.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SmokeyEye):

Sarut mîna vă cer scuze dacă v am deranjat, ce m ai face ti?

| SmokeyEye explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am gasit niste pantofi cu platforma ascunsa, toc de 6 cm, cu bereta in fata, culoarea nude, si mi-a recomandat vanzatoarea niste pernute din silicon ce se pun sub talpi, in fata.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SmokeyEye):

Ave ti bătături în tălpi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa ne tii la curent cu ce pantofi ti ai luat si cît de inalt este tocul, ceva poze ar fi super. Sanatate multă.

| AlexandraM888 a răspuns:

Cizme lungi peste genunchi cu sau fara toc, botine scurte in stil mai rock sau orice fel de botina joasa mai eleganta!

| LeeOm a răspuns:

Buna! Ai putea sa incerci o pereche de pantofi cu toc ortopedic, sunt mai comozi decat cei cu toc normal. Daca nu, poti sa incerci o pereche de balerini draguti, sau niste botine! Sper sa te am ajutat. Kisses :*