| gabitza_5735 a întrebat:

Ce parere aveti de produsele cosmetice de la Bioten? Laptele demachiant,lotiunea tonica,crema de zi, etc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cunosc ingredientele dar o sa-ti zic pe scurt.
Am folosit laptele lor demachiant si mi se pare foarte ok, l-am folosit mult timp dar la un moment dat am descoperit lotiunea micelara si comoditatea, imi e mult mai usor sa folosesc o lotiune micelara. Si iti recomand si tie Garnier ( 400 ml la 17 lei ) sau L'oreal ( 200 ml la 14 lei ) ambele luate din Auchan sau Cora, am vazut ca in DM au preturi gen 21, 25 lei.

Lotiunea lor tonica nu stiu ce ingrediente are dar banuiesc ca nu e foarte bine formulata si chiar daca ar fi nu iti e necesara. Posibil sa aiba alcool. Eu nu as investii intr-un tonic, mi se pare o pierdere de bani sa investesti in ceva care se lipezeste si nu prea are efecte benefice si doar un potential de deshidratare.
Uite mai multe despre lotiune tonica, eu ti-am zis ce am retinut eu de acolo pentru mine : http://pasagera.ro/ce-tonifica-tonerul.html

Cat despre creme daca nu sunt formulate bine si nu sunt in tuburi sau recipiente cu pompita mi se pare inutil sa o folosesti. Se aduna migrobi in borcanase, crema isi pierde ingredientele benefice daca ia contact cu aerul si nu vad rostul. Daca nu vrei sa investesti mult mai bine iti iei un ulei de migdale, cocos, si-l aplici pe ten.