| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ceara de par? ce efecte are ea asupra parului? sunt baiat si as dori sa am parul frumos, moale, sa nu se imbacseasca. e bine daca o folosesc sa zicem odata la 2 zile? tinand cont de faptul ca dupa ce o folosesc, ma spal seara la cap, deci nu ma culc cu ea in cap... mi-e frica sa nu mi se strice parul, cum am auzit pe la unii sau pe la altii. eu am ceara de par Taft Ultra Wax. din-aceea mova

4 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Ideal ar fi sa folosesti cat mai rar ceara, gel sau spuma de par. Un stylist mi-a spus ca nu este bine sa folosesc des gel sau ceara.In timp parul devine uscat, adica nu mai este matasos.Deasemenea nu este bine sa-ti speli parul in fiecare zi desi unii spun ca da.Majoritatea sampoanelor contin substante care in timp degradeaza parul daca sunt folosite des.Cam la 4-5 zile ar trebui depinde.Nici fixativul nu este indicat in fiecare zi.Asa ca parerea mea din ce am auzit si eu de la cei care se pricep la astfel de produse si cei care folosesc este ca ar fi bine sa folosesti cat mai rar astfel de produse. E de preferat cica sa folosesti ceara pentru par sau spuma si gel deloc sau rar.Mai bine lasa-l asa natural si foloseste ceara cand te duci la vreo intalnire.

| lumeamea a răspuns:

Ceara lichida pentru par - Efecte speciale - Cosmetice profesionale Pentru coafuri cu efect "glossy". Fixare flexibila si maxim de stralucire. Nu ingreuneaza parul si il lasa usor de pieptanat. Cu o aroma proaspata de mango. Utilizare si ponturi: Aplica in palme si distribuie uniform pe parul uscat.

| xCookie a răspuns:

Ceara de par te ajuta la aranjarea parului!

| benteavlad a răspuns:

Din punctul meu de vedere o ceara de par de calitate iti va oferi un aspect ma frumos. Eu folosesc ceara de par Matrix si parul meu e matasos si usor de modelat. Sfatul meu nu te spala zilnic pe cap ca astfel o sa il distrugi, dupa 3 zile poti sa te speli si sa te faci cu ceara din nou. Sper ca te-am ajutat