| cristina93 a întrebat:

Ce pastile bune stiti pentru intarirea firului de par si a unghiilor?

7 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

Pentru par si unghii mie mi s-au recomandat pastilele Phyto, sunt cam scumpe dar am auzit ca au efect. Ce am folosit eu pentru par si pot recomanda sunt produsele Vichy, fiolele sunt extrem de bune, chiar au efect, la mine s-a vazut diferenta dar trebuie sa te tii de tratament si efectele nu vor intarzia sa apara. Pentru unghii iti mai pot recomanda si calciu natural din scoica, se gaseste la farmacie. Si vitamina A ajuta mult atat parul cat si unghiile. Eu spun ca pe langa un tratament intern (pastile) e bine sa folosesti si unul extern (solutii pentru par). Ce pot sa NU iti recomand este Revalid, la mine (si la multi din cate am auzit) nu a avut nici un efect decat acela ca m-am ingrasat cam 10 kg big grin. Eu chiar am incercat muuuulte solutii, inclusiv naturiste, doar Vichy a functionat, mai mult decat atat, samponul de la Vichy e foarte bun, iti lasa parul foarte matasos. Nici macar Crescina, care e extrem de scump, nu m-a impresionat. Eu nu am incercat Phyto dar zicea farmacista ca e foarte bun si nu te ingrasa!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Vitamina E, Revalid.

| micutzagirl a răspuns:

Si eu aveam aceste probleme. mi se rupea foarte tare parul, mi se exfoliau/rupeau unghiile si aveam pilea foarte uscata. am luat pastile NUTRILITE™ Biotina C Plus (http://www.amway.ro/catalog?category=1005). scrie pe ele sunt speciale pentru piele, unghii si par. e adevarat ca sunt putin mai scumpe, dar sunt foarte bune. dar trebuie sa te ti de tratament. se iau 3 pe zi. daca iei 1 azi si 2 maine, mai bine nu te apuci de tratamet. eu spun sa iti cumperi aceste partile pentru ca si eu am incercat foarte multe inainte si nu m-au ajutat cu nimic :*

| danutza_2917 a răspuns:

Iti recomand un produs natural http://aloeveraforever.ro/produse/suplimente-nutritive/forever-a-beta-care care are un efect benefic asupra intregului organism, nu doar asupra parului si a unghiilor, si nu are alte efecte nedorite.

| eu_1628 a răspuns:

Hmm...eu i`au niste pastele "biotina C plus" sunt 90 de pastile dar sunt ff scumpe.iti intaresc si firul de par si unghiile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru. par Vitamins of the hair de la Nature's and Bounty

| England_Motorhead_1985 a răspuns:

Draga Cristina,

Biotina C plus de la Nutrilite are efecte foarte bune asupra pielii, parului si unghiilor. Eu le folosesc de 1 luna si sunt foarte multumit. Mi le comand de aici: http://www.premiumvitae.com/nutrilite-biotina-c-plus/ si le primesc in maxim 36 ore.

Multa sanatate