| Xulescu006 a întrebat:

Ce produse de make-up se folosesc pentru "marirea ochilor"¿

5 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Pentru marirea ochilor e indicat sa folosesti un creion alb/nude pe conjunctiva, in niciun caz negru pentru ca negrul micsoreaza in acest caz, clasicul cat eye, cu o codita de tus iti alungesti foarte mult ochiul, dar ai grija sa aiba capatul spre spranceana in sus, nu in jos ca iti va face ochii sa para cazuti. Un alt truc important estr folosirea rimelului care adauga profunzime privirii si deschide foarte mult ochii facandu-i sa para mai mari. Ca sa vezi diferenta, machiza-ti un ochi asa cum am zis, iar pe celalalt lasa-l nemachiat. Pupici

| kyliejenner a răspuns:

Tus lichid, fard alb in inner corner si rimel

| Mădălllinna a răspuns:

Un fard deschis la culoare si un tus negru pentru a face contur ochiului happy

| Leerix a răspuns:

Incearca unul dintre machiajele astea, cu siguranta ochii tai vor parea mult mai mari:
http://www.youtube.com/watch?v=FehIiocR2Vc&hd=1
sau
http://www.youtube.com/watch?v=FehIiocR2Vc&hd=1

| Plushul a răspuns:

Creion negru de ochi, sau si mai bine alb dar nu prea am vazut creion alb sad