| Alexa33333333333 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu-mi mai cada parul?

Răspuns Câştigător
| Onixuţa a răspuns:

Ulei de argan/măsline/ricin+gălbenuş de ou+ vitamina A. Balsamul trebuie aplicat doar pe vârfuri. Şamponul cât mai natural. Când îl perii, începe de la vârfuri să le descâlceşti, ţine-l în mână ca să nu îl tragi. Măştile de la Head and Shoulders fac minuni! (şi sunt antimătreaţă)Evită produsele gen:spumă, fixativ. Foehnul, placa şi ondulatorul le poţi folosi doar cu o protecţie termică. Dar de preferabil ar fi să îl laşi cât mai natural. La maxim 3 luni taie 1-2 cm din vârfuri. Dacă nu tai, vârfurile se despică, părul se degradează şi firul se rupe mai mult decât a crescut.
Sper că te-am ajutat! :** Apropo, îmi place mult numele tău. big grin

1 răspuns: