| Blackwoman27 a întrebat:

Ce sampon imi recomandati? am folosit head & shoulders,elseve,clear,schauma un sampon de la genier rosu cu rodii,pantene insa toate imi faceau matreata,de ani buni caut un sampon pe placul meu dar,nu gasesc, voi ce imi recomandati? parul iese bun numai ca am matreata desi ma clatesc f bine pe par.

17 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Nu cred ca o sa il mai gasesti dar daca gasesti i'ati acest sampon:

https://encrypted-tbn0.google.com/......ps?/images

Insa sa fie exact cel din imagine, l'am folosit o perioada foarte lunga, pe mine m'a scapat de matreata si par gras, era absolut fantastic, insa nu il mai gasesc nicaieri insa daca nu il gasesti pe acesta incearca orice sampon pe baza de nuca de cocos, uite aici ce folosesc eu acum si e super bun, si acesta m'a ajutat sa scap de matreata insa nu avem o matreata prea grava:

http://www.lush.ro/ro/Sampon-solid-vegan-Trichomania-100g--p1627.html

| anutza a răspuns:

Iti recomand samponul http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=15582 de la Oriflame, la multe cliente a facut minuni, mai ales in combinatie cu balsanul si tratamentul http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=20543. Citeste si comentariile de pe site, eu sunt reprezentant

| znstr a răspuns:

Eu cand aveam matreata foloseam samponul Head&Shoulders adus din Germania, si e cu totul alta formula fata de importurile din Romania. Am incercat Citrus Fresh, Menthol si Classic Clean, doar ca acolo unde scrie "anti-dandruff", pe al meu scrie "anti-schuppen", (care in traducere e tot anti matreata), si care m-a scapat de matreata si pe mine si pe tatal meu care avea o problema mare cu matreata. Ti-l recomand, daca nu gasesti in Romania, comanda-ti de pe net, sau daca ai rude/prieteni in alta tara, sa iti ia d-ala.

| georgiana999 a răspuns:

EU folosesc Pantenne atinti breakage si repaire.Stiu ca nu specializat doar pe matreata dar mei imi lasa parul super moale si acest lucru a facut ca matreata sa cada mai usor fara sa masez prea tare ( efectul a aparut dupa a3a spalare). Daca folosesti si balsamul din aceeasi gama timp de 4 zile la rand o sa ti se descurce parul repede fara probleme. happy

| Anentykkk a răspuns:

Nivea. happy Eu folosesc Nivea de 4 luni si imi merge foarte bine. Nu am mai facut matreata. big grin. Poate te-am ajutat :p Funda? big grin

| Diia94 a răspuns:

Eu am folosit Palmolive cand am avut matreata.In putin timp a disparut dar la inceput zici ca ai coji ca un bebe:d Sincer a fost bun.De ani buni numai am matreata.Dar un sampon pe placul meu ..nam gasit nici acum.

| StephyMonster a răspuns:

Buna! eu am acest sampon si e foarte bun, numai am matreata deloc: petrole hahn:stop pellicules.Se gaseste la real, are un mirous frumos de portocale chir daca e facut cu petrol si ajuta la crestera parului.M-am tuns pana la umeri in noiembrie 2011 si deja in martie l-am avut foarte lung.

| MyPassion a răspuns:

Niveia sau elseve, eu asta folosesc si sunt foarte multumita happy.

| zasha a răspuns:

Mie DOVE impotriva matretii imi prieste de minune.cand te speli, spala-te de 2 ori cu sampon, iar a 2 a oara tine-l in cap pentru 5 minute si abia apoi te clatesti.

| bonaventura a răspuns:

Sampon de urzica.cel mai bun pentru matreata

| Blackwoman27 explică (pentru bonaventura):

Am incercat si cu ala, degeaba.

| Anentykkk a răspuns (pentru Blackwoman27):

Care ala? Nivea sau Dove? big grin

| Blackwoman27 explică (pentru Anentykkk):

Sampon de urzica

| andreeutalady23 a răspuns:

Pai si logic, astea is cele mai bune si tot faci matreata? Doamne, tie iti trebuie sa te speli cu otet si apa din canal, poate asa nu mai faci. laughing)))

| ili14 a răspuns:

Eu folosesc l'oreal elseve(tubul acela alb cu rosu, pentru par uscat cred) eu n-am facut matreata de la el.