| RoseGirl9927 a întrebat:

Ce se intalmpla cu stomacul sau corpul daca faci foamea 5, 6 zile, ca sa slabesti?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Stomacul produce acid gastric ca sa digere mancarea. Daca tu nu ii dai mancare, acidul acela va arde incet peretii stomacului, astfel vei ajunge sa ai gastrita si in final ulcer.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il slabesti enorm si ii incetinesti matabolismul, iar daca ai norocul si nu ajungi in spital, cand incepi sa mananci iar te vai ingrasa foarte rapid pentru ca organismul va fi obisnuit sa arda f putine calorii

| iInfinityDarkness a răspuns:

1.anemie
2.slabesti tare
3. pierzi energie(obosesti repede)
4.ameteli
5. ti se strange stomacu
6.nimic bun.
Mai bine ai mânca regulat, mâncăruri sărace în grăsimi şi zaharuri, fă sport, multe legume şi supe. Înfometarea nu este o alternativă!

| gabrielatulbu2001 a răspuns:

Stomacul se stringe iar corpul e epuizat