| Paanda a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca varfurile parului meu sunt putin tocite din cauza placii de par? Inafara sa tai din varfuri.

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Din pacte, nu ai ce face, trebuie s atai varfurile si apoi sa ai mare grija d eparul tau si sa nu mai folosesti placa/ondulator/uscator de par. Aplica pe varfuri ulei de masline si la dus foloseste produse nutritive, atat sampon, cat si balsam si masca. Dupa dus nu peria parul, intrucat acesta este foarte fragil si se rupe si nu-l freca cu prosopul, doar tapoteaza-l. Aplica un ulei de par (Avon, Oriflame, Chi, Wella, Gliss etc), iar daca folosesti caldura, da-te in prealabil cu protectie termica.Mult succes!

| Ruxandra15 a răspuns:

Sa folosesti o masca si balsam atat in timpul spalarii cat si dupa. Eu folosesc masca Kallos, sampon garnier, balsam kallos iar pana la urmatoarea spalare balsam leave in de la gliss

| Cristinaaa57 a răspuns:

Sa folosesti masti de par...cu ulei de ricin, ulei de masline, ou, dar iti zic ca acestea nu repara parul decat ''inmoaie'' varfurile tocite, varfurile tocite sunt parti moarte deci nu prea ai ce sa le faci