| mikiela a întrebat:

Ceaiul antiadipos chinezesc verde este cancerigen? sau are si efecr adverse?

3 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Draga mea, atata timp cat il consumi moderat, ceaiul verde sau de orice fel nu poate avea un efect nociv asupra organismului tau. Dimpotriva, contribuie la detoxifierea acestuia si este o excelenta sursa de hidratare. Un gand bun, Elena.

| simf a răspuns:

Eu il folosesc de mai bine de 3 ani, chinezii il folosesc de sute de ani. efecte adverse - de scaderea tensiunii stiu, numai in cazuri rare si doar putin, dar scrie despre asta in prospect. cancerigen? n-am auzit pana acum.

| eficientweb a răspuns:

Ceaiul antiadipos nu este cancerigen (nu sunt dovezi in acest sens). In ceea ce priveste efectele adverse as mentiona ca este posibila demineralizarea organismului si afectarea florei intestinale.
Pentru mai multe informatii vezi aici: http://pentru-slabit.blogspot.com/......sanye.html