| Tyny20 a întrebat:

Cine imi recomanda niste produse de machiaj bume?

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Păi ca tuș, îți recomand unul cu pensulă subțire deoarece nu se usucă precum cel gel sau cel tip stilou. Eu am avut unul de la oriflame, din gama VeryMe și a fost vreo 9 lei, chiar mi-a plăcut. Cel de la Giordani care e 25-27 de lei e oribil și nu își face treaba așa bine precum cel din cealaltă gamă. Ca rimel, îți recomand toate rimelurile de la Maybelline, numai să fii atentă de unde le cumperi pentru că diferă prețul foarte mult în funcție de magazin și prețul poate fi chiar dublu în anumite locuri.În mod normal, ar trebui să fie până în 20 de lei. Ca și creion dermatograf, nu știu dacă folosești, dar ți le recomand pe cele de la Avon, Nyx, însă orice creion dermatograf ai folosi, trebuie fixat cu fard pentru că se va întinde. Ca și bază de ochi, îți recomand baza de la elf din gama essentials care costă vreo 12 lei, la ofertă e și mai ieftină sau pe cea de la Essence, I love stage care e tot pe acolo ca și preț. Baza are rolul de a ține fardurile pe loc pentru că pleoapele noastre devin uleioase, iar fardul se va strânge în pliurile ochiului. Ca și farduri, ți le recomand pe cele de la Sleek, le găsești pe makeup-shop.ro și chiar dacă par puțin mai scumpe decât altele, își fac treaba extrem de bine și cred că e mai bine să investești în ceva de calitate decât să îți pară rău că ai dat banii pe produse mai ieftine pe care să nu le poți folosi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte important sa folosesti produse de calitate!
Documenteaza-te in privinta ingredientelor permise/nepermise, iar in functia de asta, alege-ti produsele de machiaj corespunzatoare nevoilor tale.
Iti recomand 2 site-uri de incredere, care au cosmetice foooarte bune!

themakeup-shop.ro
eye.ro

| AnnaaaMaria a răspuns:

Spune-mi, te rog, ce produse te-ar interesa

| Tyny20 explică (pentru AnnaaaMaria):

DE ochi

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru Tyny20):

Păi ca tuș, îți recomand unul cu pensulă subțire deoarece nu se usucă precum cel gel sau cel tip stilou. Eu am avut unul de la oriflame, din gama VeryMe și a fost vreo 9 lei, chiar mi-a plăcut. Cel de la Giordani care e 25-27 de lei e oribil și nu își face treaba așa bine precum cel din cealaltă gamă. Ca rimel, îți recomand toate rimelurile de la Maybelline, numai să fii atentă de unde le cumperi pentru că diferă prețul foarte mult în funcție de magazin și prețul poate fi chiar dublu în anumite locuri.În mod normal, ar trebui să fie până în 20 de lei. Ca și creion dermatograf, nu știu dacă folosești, dar ți le recomand pe cele de la Avon, Nyx, însă orice creion dermatograf ai folosi, trebuie fixat cu fard pentru că se va întinde. Ca și bază de ochi, îți recomand baza de la elf din gama essentials care costă vreo 12 lei, la ofertă e și mai ieftină sau pe cea de la Essence, I love stage care e tot pe acolo ca și preț. Baza are rolul de a ține fardurile pe loc pentru că pleoapele noastre devin uleioase, iar fardul se va strânge în pliurile ochiului. Ca și farduri, ți le recomand pe cele de la Sleek, le găsești pe makeup-shop.ro și chiar dacă par puțin mai scumpe decât altele, își fac treaba extrem de bine și cred că e mai bine să investești în ceva de calitate decât să îți pară rău că ai dat banii pe produse mai ieftine pe care să nu le poți folosi.