| laura_7621 a întrebat:

Cine poate sa-mi recomande o buna terapie impotriva acneei!
Multumesc in prealabil!

Răspuns Câştigător
| valyb a răspuns:

Acum lasand toti doctorii la o parte, sunt putine tratamente eficiente impotriva acneei. Ca sa nu mai zic ca de la un anumit stadio doar laserul te mai ajuta. Am sa iti dau un site al unui prieten cosmetolog din Bucuresti, http://www.peel.ro/. Daca nu esti din Bucuresti, ei au distributie si in tara, dar ca el nu face nimeni tratamentele.

8 răspunsuri:
| J7anine a răspuns:

ai incercat la un dermatolog? daca e o problema serioasa el e cel mai in masura sa-ti recomande tratament. desigur poti incerca si cu zeama de lamaie aplicata pe fata, sau primavara o cura cu ceai de urzica - purifica sangele si are efecte benefice la nivelul intregului organism. Eventual intra si intr-o farmacie si intereseaza-te ce produse au acolo. In orice caz, daca folosesti machiaj - fond de ten, pudra etc., ar trebui sa te consulti totusi cu cineva specializat - acestea pot dauna mai mult - nelasand pielea sa respire si stresand-o cu tot felul de alte substante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Zinerit, e foarte bun, eu am avut acnee de cand ma stiu si doar asa mi-a trecut.Gasesti la farmacie si costa 23 Ron

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu am incercat masti din tarate de grau - lasi taratele la inmuiat in lapte vreo 10 minute, apoi aplici taratele pe fata (evitand ochii) si lasi un sfert de ora. pe langa faptul ca asa obtii un gomaj eficient, dar bland cu tenul tau, taratele contin substante astringente. Inafara de mastile astea, am redus cantitatea de grasimi, ciocolata, cafeina, condimente si tigari si se vede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti o gama intreaga de produse antiacnee de la Farmec, eu am folosit si sunt foarte eficiente, o sa ai un ten perfect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FIICA MEA FOLOSESTE IN FIECARE SEARA TREI LINGURITE DE TARATE INTRO CANTITATE MICA DE IAURT, SI CREMA DE LA AVON:AVON SOLUTIONS COMPLETELY CLEAN REFRESHING CLEANSING GEL.SAPUN CU ALOE VERA SI INAINTE DE CREMA LARA TOT CU ALOE VERA. SPER SATI DEA SI TIE REZULTATE.SI FOARTE MULTA IGIENA[CU LARA STERGI FATA CU VATA]SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cremele de ingrijire de la Avene sunt cele mai bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O buna terapie depinde de fiecare persoana in parte, de piele si de cauzele care provoaca acneea. Eu am avut o forma nu foarte grava, dar care nu s-a lasat dusa nici cu tratament recomandat de dermatolog. Singurele doua lucruri care m-au ajutat au fost o crema de la Himalaya Herbals, "Acne-n Pimple Cream", o gasesti in farmacii, si masti cu argila, facuta cu apa in care pui o picatura de ulei esential de Tea Tree, si pe acesta il gasesti la farmacie. Dar, repet, depinde foarte mult de cauza. Daca e provocata de o disfunctie hormonala, nici un tratament "exterior" nu te va ajuta. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.