| Tyny20 a întrebat:

Cine stie un machiaj bun care sa acopere cosurile?

Răspuns Câştigător
| maf16 a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa te stergi cu un servetel demachiant si cu apa tonica, apoi aplici o baza de machiaj astepti putin sa se usuce si aplici un strat gros de fond de ten. Dupa care dai cu pudra matifianta ca sa nu iti luceasca fata de la fondul de ten si cu o pudra putin mai inchisa tamponezi toata fata. Apoi aplici putin blush pe pometi si esti gata. Functioneaza mereu. Daca vrei poti folosi si putin corector lichid direct pe cosuri. ( se aplica inainte de pudra) Sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

Pai foloseste un corector si/sau un fond de ten cu acoperire mare. iti recomand revlon colorstay