| everyday a întrebat:

Cu ce imi pot da ca sa scap de cosuri si de puncte negre?sadva rog ajutati-ma

18 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Masca de argila cu suc de lamaie, gomaj de cel pe[utin 2 ori pe saptamana, neutrogena gel de curatare.pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

mariana
| mariana a răspuns:

Singura nu poti sa te ocupi tu sa le scoti pentru ca, te-ai putea infecta oti irita si atunci nu ai facut nimic. Daca ai mai multe cosuri si puncte negre, fie mergi la o cosmeticiana, fie la medicul dermatolog, pentru a-ti recomanda o metoda care sa si rezolve problema.
Mult succes si sanatate.

| yumeee a răspuns:

Pentru coşuri sunt multe, muuuulte aşazise soluţii. există însă 2 feluri de coşuri. acneea tipic adolescentină de care nu prea ai cum să scapi, doar să o ameliorezi poate, pentru că sunt musailaughing, sau coşurile care apar dintr-un anumit motiv. pentru a doua categorie îţi recomand gomajul cu mălai şi albuş de ou, cel cu cafea, etc, şi bineînţeles cremele-minune de la garnier, avon, vichy, sunt bune toate.
Punctele negre [sunt nefericita stăpeână a câtorva pe nas] eu cred că se duc cu gomajul ăla cu mălai şi albuş de ou. mie mi s-au ameliorat.
iei una bucata albuş de ou, îl baţi spumă, adaugi aproximativ 3 linguri de mălai, amesteci dar vezi să nu fie lichid, că altfel curge. stai 2-3 minute cu faţa într-o baie de abur să deschizi porii, aplici masca, şi o speli în 10 min. îţi lasa faţa ff curată şi făcută periodic elimină punctele negre big grin.
succes.

| Victoria a răspuns:

Uita-te in catalogul de la Avon, sunt acolo multe solutii impotriva cosurilor.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Incearca cu crema Vichy.

| dya_4589 a răspuns:

In niciun caz nu folosi produse Avon (stiu ce spun) si nici fond de ten (iarasi stiu ce spun)

Cosurile negre le poti extrage cum a spus sweety.

Eu una folosesc masca cu argila si apa plata sau suc de lamaie (dar cel mai des apa plata)-cumpar pudra de argila de la ASLAVITAL, 6 ron o cutie cu 10 pliculete si dintr-un plic imi fac de doua ori masca; masca o faci 7 zile la inceput si apoi continui de 2 ori pe saptamana; folosesc un sapun cu sulf e in jur de 5 ron de la farmacie, crema sebo-reglatoare de la Gerovital si corector din aceiasi gama.

Redu grasimil si sucurile acidulate, consuma 8 pahare de apa/zi, mult fructe si legume.

De asemena poti face o cura d trei saptamani cu ceai de trei frati patati, 2-3 cani pe zi. Dupa aceste saptamani si chiar si in timpul curei poti sa-ti aplici comprese cu ceai... si la nevoie repeti cura.

Eu asta folosesc, si da rezultate, insa dureaza, nu exista un tratament minune, din pacate sad

| sweety_1169 a răspuns:

Am incercat si eu multe produse...pana si plasturi insa n au avut efect cel mai bine incearca sa le scoti tu. te speli cu apa calduta unde ai puncte negre si iti infasori degetele in tifon si incepi sa storci iar ca sa iasa mai usor poti face si infuzie cu musetel inainte, apoi dai cu spirt sa nu se infecteze si gatahappy

| juniper a răspuns:

Nivea Visaje Aqua Clean.

| franceska a răspuns:

Klerkesin de la avon...si protex inainte de a te da cu el... e foarte bun eu il folosesc si prietenul meu la fel.

| kiki_1173 a răspuns:

Cosurile sunt nedorite de catre toate femeile. Sunt incomode, deranjante, inestetice si in plus, mai sunt si dureroase uneori.
Iata ce trebuie sa faci pentru a scapa de cosuri:
- Aplica o masca care sa curete tenul de impuritati si care sa te ajute sa scapi pentru moment de excesul de sebum.
- Daca doresti ca el sa colecteze puroiul mai repede, atunci aplica pe el o carpa curata inmuiata in apa fierbinte.
- Pentru a-l face mai putin vizibil, aplica corector, in aceeasi nuanta cu pielea ta, iar apoi aplica pudra pentru a face corectorul sa reziste si mai mult.

| vidiuta a răspuns:

Poti folosi produse de la metropolitan selection.Sunt foarte bune, am incercat si eu si am observat rezultatele.Sunt multumita de rezultat si de aceea te-as sfatui sa incerci si tu.Contacteaza-ma pe id tudorean_romina si mai discutam.

| eyline a răspuns:

Zineryt. Este cel mai bun. Il gasesti in farmacii, dar cel mai bine este sa mergi mai intai la dermatolog pentru a ti-l prescrie.

| Stixie a răspuns:

Eu foloseam Clearskin.Era chiar bunhappy. Pe mine m-a ajutat foarte mult si era la un pret acceptabilhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Comprese sterile cu ceai de mușețel, apoi un tonic antiseptic.
Nu pui mâna murdară pe față, seara tot timpul te demachezi, peste zi nu aplici fond de ten.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te duci la deramtolog si o sa-ti prescrie el o reteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revitol Acnezine

| ruxandra22 a răspuns:

Eu am scapat de cosuri cu un sapun special pentru ten de la Lush. Sapunul se numeste "Fresh Farmacy" Eu il folosesc de 6 luni si sunt foarte multumita, nu doar ca m-a scapat de cosuri dar si previne aparitia lor. nota 10, ti-l recomand cu incredere

| mouse a răspuns:

Pentru puncte negre poti sa foloseti Clearskin. iar pentru cosuri Zineryt( crede`ma este foarte bun daca il foloseste in fiecare seara inainte sa te speli pe fatawinking.eu una asa il folosesc si chiar nu mai am nici un cos.si aveam o gramada. pot sa zic ca eram plina de ele).Si inca ceva. Zinerytul se foloseste intre 9-12 saptamani ca sa aiba efectul doritbig grin.
Sper sa-ti treaca pentru ca stiu cum ewinking