| Andruzza_4834 a întrebat:

Cum aș putea să croiesc o rochie din dantela in partea de sus la care vreau să păstrez colții dantelei peste talie? Va rog, am nevoie de un răspuns urgent!

1 răspuns:
| MayhemChimera a răspuns:

Hey.Pai,inseamna ca sunt 2 parti partea de sus din dantela si partea de jos din talie va fi o fusta.Consider ca ai un tipar de rochie clasic care are toate masurile tale.Pui tiparul peste dantela si decupezi pana la talie, dupa faci fusta si singurul mod in care poti lasa colturile dantelei ar fi.ori cosi separat colturile dantelei pe betelia fustei si o cosi cu partea de sus ori in momentul in care ai decupat partea de sus ai pozitionat material in asa fel ca baza sa fie colturile si atunci pui betelia fustei sub colturi si vii cu o cusatura peste.Cam astea ar fi singurele posibilitati. Sper ca te-am ajutat happy