Bula
| Bula a întrebat:

Cum as putea sa indepartez pata de pacura de pe o vesta de culoare bej-deschis, fara sa afecteze prea tare culoarea vestei?
Am vreo sansa?

M-am atins dingreseala de un gard, a lasat o dunga neagra, dar nici la curatatorie n-au reusit sa indeparteze pata, e destul de veche.

Răspuns Câştigător
| Lands0fMancunia a răspuns:

Presupun ca cu Vanish ai incercat. Poti incerca cu spirt medicinal, cu clor sau cu detergent de VASE. Am auzit ca cel din urma ar fi cat de cat eficient. Mult succes! Astept un raspuns.

5 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Solutia in acest caz: se umbla la designul acesteia prin adaugarea unui "insemn", sau niste 2 dungi simetrice din alt material, sau un eventual buzunar, croitorul poate veni si cu alta idee. Vreau 2 funde!

| Bula explică (pentru gigite):

Solutia a fost:
Mi-am cumparat alte 2 veste, iar pe cel patat am desenat-o "hipist" cu markeri negru si rosu, si o folosesc in drumetii sau la munca in jurul casei. happy

| gigite a răspuns (pentru Bula):

Am cam avut dreptate!

| Lands0fMancunia a răspuns:

Salut. Incearca cu diluant sau acetona.

| Bula explică (pentru Lands0fMancunia):

Am incercat cu diluant, acetona, benzina usoara, dierite detergenti "minune" din comert - inca nici un rezultat sad

| Lands0fMancunia a răspuns (pentru Bula):

Presupun ca cu Vanish ai incercat. Poti incerca cu spirt medicinal, cu clor sau cu detergent de VASE. Am auzit ca cel din urma ar fi cat de cat eficient. Mult succes! Astept un raspuns.