| NuStiuCeNumeSaImiPun a întrebat:

Cum as putea sa ma imbrac la scoala?
P. S.:Trec in a 5-a big grin

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu stiam unde sa-ti raspund mai repede.
Tinand cont ca cls 5 sau 6(nu mai tin minte) nu este o clasa f. mare in care iti permiti sa te imbraci ca si in oras sau la o plimbare, pot sa-ti recomand urmatoarele combinatii:
1.mereu cand iti iei pantaloni de culoare inchisa, in partea de sus ia-ti un tricou/bluza de o culoare deschisa(asa se formeaza contrastul). Poti opta pentru o bratara sau o curea de aceeasi culoare ca si bluza/tricoul pentru a da o nota in plus tinutei. Dupa cum vezi este o tinuta banal de simpla, dar daca o folosesti cum trebuie va iesi in evidenta.
2.Pantalonii deschisi cu bluze inchise(combinatia este folosita mai ales pentru. fetele slabute)
3.Pantalonii si tricoul/bluza sa fie amandoua de culoare deschisa/inchisa. Daca esti scunda de inaltime si vrei sa pari mai inalta sau mai slaba, opteaza pentru haine care au aproape aceeasi culoare.De exempl pantaloni albi cu un tricou albastru f deschis sau alb.Pantaloni roz/crem cu tricou nud/roz.
4. Fustitele scurte cu volanase(ca si in poza asta http://www.babble.com/......indiferent de culoare fustitele in carouri sunt f purtate si iti da un aer usor de punk/rock.le poti asorta cu tenisi lungi balerini sau cu ciorapi pana la glezne.In partea de sus iti poti lua orice vrei tu atata timp ca se potriveste.
Acum, tinand cont, ca nu semanam ca varsta si fire(comportament), eu iti spun cam cum obisnuiam eu sa ma imbrac...acum depinde de tine daca iti place sau nu ce ti-am zis.La capitolul accsorii porti purta cordelute care sa se potriveasca cu bluzele sau curelele.Sa-mi spui daca te-a ajutat cu ceva ceea ce ti-am spus printr-un mesaj sau pe id-ul meu:roxx_criminalse

16 răspunsuri:
| anonyma15 a răspuns:

Blugi mulati, un tricou mai lung peste fund cu o curea peste, cu tenesi colorati/balerini si cu o vestuta de blug.

| anonyma15 a răspuns:

Sau ai putea simplu doar cu bugi si un tricou trendy

| Bailey a răspuns:

Pai cred ca nu ai uniforma nu?hee hee Ai putea sa-ti iei niste blugi stramti negri si in rest tricouri ( insa nu foarte colorate ) sa fi cat mai decenta. Tricouri albe, gri, albastre, negre si cu niste tenesi ( cat mai lejer ) si daca este racoare o bluza de trening. Asa te poti imbraca daca vrei sa fi mai lejera si mai sport. Daca vrei sa fi mai eleganta iti poti lua blugi stramti cu o camasa alba cu cu curea neagra si cu niste balerini josi. happy Bafta la scoalawinking Funda? :*

| Andra2012 a răspuns:

In uniforma Rochie sau fusta ambele cu camasa, iar iarna pantaloni

| white02 a răspuns:

Decent! big grin

| LoVeRs a răspuns:

Pai ai putea sa te imbraci intr-un tricou, bluza sau camasa alba si blugi :d si pe deasupra o vesta neagra! sau daca vrei un tricou negru ( bluza neagra) si pe deasupra o camasa alba!
dar daca vrei tot un tricou alb si pe deasupra o camasa de orice culoare

| MirabelaGJ a răspuns:

Imbraca-te comfortabil, dar decent. I-ati haine care iti plac si in care te simti bine, dar care nu atrag atentie negativa de la profesori.

Deci, in idee, imbraca-te cu ce-ti place, dar sa fie decent (te duci la scoala, nu la discoteca sau parada modei) si potrivit cu conditiile termale (nu te duce in fusta si sandale iarna, dar cred ca ti-ai dat deja seama de asta).

| LorenaBmw a răspuns:

Up.make39@yahoo.com
te ajut cu ce vrei!

| Dany82 a răspuns:

Treci in clasa a 5 raised eyebrows eu trec in a 6 sunt mia tarewinking

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Depinde de stilul fiecaruia...eu nu iti pot recomanda tinute pentru fete rebele,finute, delicate, indraznete din moment ce nu stiu cum esti tu.Clasa a 5 a este o clasa in care fiecare vrem sa aratam schimbati,dar in limitele uniformei(tu nu porti?). Sfaturi iti pot da la infinit, dar asta cere timp, gust si cunoastere. Daca vrei imi poti da un mesaj pe privat pentru ca nu iti pot recomanda tone de haine si garderobe din moment ce nu stiu cum arati si ce-ti place.Esti de acord cu mine>? laughing

| Dash a răspuns:

E bine oricum

Răspuns utilizator avertizat
| Isabelamaria21 a răspuns:

În uniformă straight face!

| Geo_5638 a răspuns:

Cel putin ie bine ca treci clasa

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Cum te-ai imbracat si pana acum.