Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2778767intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
22 Oct
SATI 300.955AFISARI
162.876VIZITE
146.524V. UNICI
28 Ianuarie 2010
mermadia intreaba:

Cum as putea sa ma imbrac mai bine daca am talia mai groasa(ma obsedeaza!)x((

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    28 Ianuarie 2010 19:14
    undercovergirl a răspuns:

Buna Adina,

Negru este o culoare foarte iubita in moda, pentru efectul optic de micsorare a siluetei. Designerii afirma ca hainele negre sunt o investitie pe termen lung, deoarece tinuta „all black" nu se va demoda niciodata. Vedetele cunosc acest truc si pentru a nu intra in „furcile caudine" ale criticilor de moda apeleaza adesea la o tinuta neagra. Un articol vestimentar negru arata bine combinat cu orice nuanta, indiferent daca aceasta este inchisa sau deschisa.

Tips: pentru a nu arata ca o umbra, poti apela la cateva accesorii vesele - pantofi colorati, bijuterii stralucitoare, geanta din piele lacuita intr-o nuanta aprinsa.
    Pantofii sau fusta cu talie inalta
    Pentru a purta aceste piese vestimentare nu trebuie sa fii slaba. Croiala pantalonilor cu talie inalta, cat si a fustelor, avantajeaza femeile cu un trup mai voluptos, cu forme, conturand silueta. De asemenea, creeaza impresia de alungire a taliei cu cativa centimetri si subtiaza picioarele. Daca pantalonii sau fusta cu talie inalta ti se par prea eleganti, ataseaza o curea colorata si vei avea o tinuta super chic. La acest tip de imbracaminte, obligatoriu trebuie sa porti pantofi cu toc inalt. In partea de sus, poti purta o camasa usor stransa pe corp dintr-o matase lucioasa.
    Accesorii XXL
    Geanta, cerceii, colierele sau bratarile sunt accesorii la care apelam pentru a ne pune in evidenta feminitatea sau frumusetea tinutei. Insa, daca alegerea pe care o faci este una gresita, in neconcordanta cu silueta, atunci efectul pe care il ofera poate fi unul neplacut. Un accesoriu te poate face sa pari mai grasa sau mai slaba decat iti doresti, in functie de modelul pe care il alegi: forma, dimensiune, culoare etc.

Cum spunea Jacqui Ripley, autorul lucrarii The Makeover Book, „daca esti masiva, o gentuta te face sa pari un gigant". Pentru a nu parea cu cateva kilograme in plus, fata de cele pe care lei ai deja, evita pe cat posibil gentile de dimensiuni reduse. Alege un model cu o dimensiune mediu spre ...

• 10 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 28 Ianuarie 2010 19:16
    Marii a răspuns:
    rolling on the floor @katya, dungile te fac si mai mare. laughing
    Opteaza pentru rochii mai largute in jurul taliei, sau bluze care tot asa, sunt mai largi. happy
  • 29 Ianuarie 2010 00:37
    Marii a răspuns:
    @katya, imi cer scuze, nu am citit ca ai scris si "pe verticala", greseala mea. happy
  • 29 Ianuarie 2010 22:43
    mermadia explică:
    Problema e ca as vrea sa imi schimb stilul intr-unul mai elegant.in rest sunt slaba(picioarele sunt subtiri). si da, cel mai mult iim plac bluzele largute care incep de sub sani!love struckx
  • 29 Ianuarie 2010 12:42
    pinkiepie a răspuns:
    Poarta haine care sunt mai largi la talie. Asa nu se va observa sau ceva negru are dreptate Katya
  • 28 Ianuarie 2010 18:38
    Raspuns anonim:
    Ai putea incerca ceva negru(negrul slabeste)sau ceva cu dungi pe verticala chiar in zona taliei:ti-o va face sa para ma subtirewinkingtongue.
  • 28 Ianuarie 2010 19:33
    Raspuns anonim:
    Mari., dungile pe orizontala te fac sa pari mai grasawinkingtongue. Cele pe verticala subtiazawinking, macar ai incercat?
  • 28 Ianuarie 2010 19:41
    Raspuns anonim:
    Http://www.lenjerie-de-lux.ro/produse/original/1229795450.jpg -uite Mari-tare grasa pare fata asta, nu?:P;))
    http://www.telegrafonline.ro/imagini/thumbs/d68e75545b193aae00720f5a587884fc.jpg -uite, eu zic ca se vede diferenta...bine,tricoul nu e chiar mulat, dar...
  • 29 Ianuarie 2010 12:06
    Raspuns anonim:
    Nu-i nimic Maritonguewinking.
  • 29 Ianuarie 2010 13:20
    crys_2513 a răspuns:
    Cel mai bine ar fi sa iti iei o bluza mai larguta si pantaloni drepti, bluza mai larguta nu-ti pune in evidenta burtica, chiar te avantajeaza, crede-ma am vazut o multime de emisiuni de fumusete
  • 29 Ianuarie 2010 12:40
    coriz2007 a răspuns:
    Poarta haine a caror linii de croiala sunt verticale si cambrate. Nu te ascunde sub straturi de haine lalai, pentru ca astfel silueta ta va disparea complet. Trebuie sa cauti haine bine croite, pe langa corp si putin cambrate.
    chiar daca numarul kilogramelor afisate de cantar te deprima, fa un exercitiu cu tine insati pentru a gasi acele parti ale corpului tau cu care te poti mandri. Ia sa vedem, pe care dintre urmatoarele le poti bifa: decolteu voluptuos; ten lipsit de riduri; glezne subtiri; umeri frumosi? Cand a fost ultima data cand te-ai uitat in oglinda pentru a cauta calitatile si nu defectele?