| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi pun in valoare ochii! aa precizez ca sunt verzi cu tendinta spe gri happyhee hee

9 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Pai date cu creion negru pe la ochi.
nimic nu arata mai bine decat clasicul contur de ochi, crede-ma.

| Me_5216 a răspuns:

Da-ti un contur cu creionul [de ochi] negru...

| Vizitiul a răspuns:

Sper ca ne gandim la aceeasi valoare. Valoarea ochiilor tinde sa creasca sau sa scada dupa felul in care te privesc.

| alexandra_8659 a răspuns:

Ai ochii verzi? Esti norocoasa! Pentru a-i scoate si mai mult in evidenta ai nevoie de farduri maro, mov, lila, pruna, dar si tonuri de verde inchis sau aurii.

Evita: albastrul!

http://www.forum.divahair.ro/viewtopic.php?f=21&t=2471 Iata si aici cateva idei;)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.jocuri5.com va pune la dispozitie:jocuri actiune, sport, logica, aventura, carti, impuscaturi, masini, motociclete, barbie, romanesti, 3D, miniclip 3d.Mai puteti gasi personajele posturilor Jetix si Cartoon Network.

| gHelena a răspuns:

Buna, Mari. Ochii verzi sunt mereu frumosi, indiferent de nuanta pe care o au. In cazul tau, ii poti evidentia folosind doar rimel (sa alungeasca genele si sa nu le incarce) sau poti opta si pentru farduri. In timpul zilei alege un creion (negru sau gri) si un fard in nuante pale de roz sau maron. Seara adopta stilul smokey eyes in nuante de mov sau traseaza un contur mai gros pe pleoapa superioara. Un gand bun, Elena.

| Psihiatra a răspuns:

Da`te cu rimel sau creion negru pentru ochi.Acestea scot ochii in evidentza indiferent de culoarebatting eyelashes Nu exagera cu culoarea! Pune asa incat sa se observe, dar sa nu fie strident happy Sper ca te-am ajutat happy

| Lili_9579 a răspuns:

Daca vrei sa scoti in evidenta verdele ochilor, foloseste farduri sau un simplu creion pentru ochi de culoare mov. Rimel negru si esti gata. Poti face o codita la coltul extern al ochilor, daca vrei un plus de dramatism.
Aici am scris in detaliu despre machiajul pentru ochii verzi, cu poze ca exemplu;) http://www.fetelespun.ro/articole/machiaj-pentru-ochi-verzi/
Sper sa-ti fie de ajutor!

| xSoaked a răspuns:

Pai presupun ca raspunsul meu nu prea isi mai are rostul, dar, asa cum au spus si cei de mai sus, foloseste banalul eyeliner negru. Se vede foarte frumos si nu trebuie sa iti pierzi timp in olginda fardandu-te cu diverse lucruri. Stiu ca ti-au mai zis si altii de aceasta solutie, dar cu cat dam mai multe raspunsuri de-un fel, cu atat iti va fi mai usor sa te convingi ca e o solutie bunawinking