| AlexandraCretu12 a întrebat:

Cum as putea scapa de cosurile de pe fata natural?

5 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Exista foaarte multe metode, in functie de cat de grava e situatia ta, o sa-ti recomand niste tratamente destul de naturiste si eficiente care la mine au functionat
Masca de albus de ou facuta de 2 ori pe saptamana le usuca rapid
Iti poti face ceai verde (de orice fel) si sa te tamponezi pe fata de cateva ori pe zi
Daca ai miere aplic-o pe fata si clateste dupa vreo 30 min, este fooarte buna
Ca sa le tratezi pe termen lung iti recomand sa iti iei gelul de curatare pentru ten acneic de la Gerovital cu care te speli dimineata si seara si unguent de propolis care il gasesti la plafar si te dai seara inainte sa te culci, trateaza cosuri, roseata chiar si semnele
Daca vrei mai multe tratamente, anunta-ma.

| wolder a răspuns:

Cu lamaie

| TeeaCup a răspuns:

Mierea e cea mai buna (contine peroxid natural) care actioneaza asupra cosurilor happy

| MariaMmc a răspuns:

Eu de obicei faceam o masca din ulei de masline si miere,sau poti sa dai cu ou, bati bine si dai pe fata, va incepe sa se intareasca si sa se stranga, cel mai bine ar fi sa nu te misti, sau sa razi.