| dedfgv a întrebat:

Cum asi putea sa scap de semnele lasate de cosuri?

4 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Trebuie sa folosesti creme care exfoliaza gen Retin a, Isotrexin - astea doua sunt destul de agresive, Skinoren gel sau crema, Glyco a, Boreade 12 - scump rau 65 RON, eu l-am fol 2 luni si nu si-a fc nici un efect si mi-a zis doctorul sa nu il mai folosesc. Acum nu ai de unde sa stii care ti se potriveste tenului tau. Eu de ex am fol retin a 3 luni o data la 2 seri si nimic, ma mai si iritam. Deci trebuie sa nimeresti una care sa se potriveasca tenului tau. Oricare din aceste creme folosesti trebuie sa te dai dimineata cu crema pentru protectie solara gen Uriage fluid, Photoderm Bioderma, Avene fluid cu factot de protectie 30 40 sau 50, dc nu fol o astfel de crema te poti arde si alege cu pete pigmentate pe fata. Oricum e un trat de durata minim 5 6 luni si trat poate dura 1 an dc ai semne mai vechi si mai adancite in piele, dc ai gaurele e si mai nasol.
O alta varianta sunt peelingurile cu acizi de fructe sau laser dar sunt scumpe si totodata acum ca a venit primavara nu se fac ci doar in sez rece si oricum sunt si scumpe.
In paralel poti folosi masti cu argila cu suc de grapefruit sau portocale dc ai ten gras.
Nu te mai lua dupa unii ca se duc cu spirt cu clotrimazol sau mai stiu eu ce. Mai bine du-te la dermatolog ca el stie ce e mai bine pentru tine. Altfel risti sa dai banii si sa nu ai nici un rezultat cum am fc eu.
Bafta!

| FriendsShow a răspuns:

Dai cu spirt acolo...si se duc asa am fc si eu si a merslaughing

| alex_9030 a răspuns:

Pai ar fi 2cai pentru a scapa de semnele lasate de cosuri:
1.incalzeste putina apa, inmoaie un prosop in apa calda si pune prosopul pe zona respectiva timp de 3-5 minute, apoi da-ti cu putina zeama de lamaie.Fa asta timp de 3-5 zile.
2. Exista o crema pentru a scapa de aceste semne[te poate scapa si de cicatrici]si se numeste CLOTRIMAZOL si te poate costa in jur de 20 lei.E foarte buna aceasta crema, am incercat-o si eu.
sper ca te-am ajutat.

| ionutpintea a răspuns:

In primul rand incearca sa nu le mai atingi atunci cand sunt cu adevarat cosuri. In al 2-lea rand ai putea sa faci progrese in viata sexuala, sau chiar sa o incepi in cazul in care nu ai facut-o inca happy Bafta cat de cat!