| TMAlexandra a întrebat:

Cum îmi pot face șuvițe nepermanente? Dau FUNDĂ la cel mai bun și logic răspuns.

Răspuns Câştigător
| BeaBeatriz a răspuns:

Hey eu te pot ajuta, sunt Hair-Stylist Profesionist de un an. Suvitele ti le poti face nepermanente daca folosesti albastru de metil, dar iti poate roade parul. Poti sa folosesti si sampon nuantator. http://www.divahair.ro/frumusete/cel_mai_bun_sampon_nuantator:_top_5

Sper ca te-am ajutat:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu nuantator sau solutii farmaceutice gen castelani ( roz ), albastru de metil ( verde-turcoaz-albastru ), violet de gentiana, carmin (rosu ).
Doar nuantatoarele sunt solutii temporale pentru ca doar imbraca firul de par in pigment. Daca are oxidant distruge pigmentul parului.