| mypasionareyou a întrebat:

Cum pot obtine un abdomen mai plat in 2 saptamani. stiu ca e cam repede dar am nevoie urgenta de ajutorhappy

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Iar slabitu... daca esti fata faci 1/4 din ce fac eu:
10 flotari si 70 abdomene (funcioneaza si pentru abdomene, dar ca sa ai un corp frumos)
Daca esti baiat si nu esti obisnuit cu astea, faci 1/2 din ce fac eu, adica:
20 flotari, 150 abdomene.
Daca esti baiat si esti antrenat fa cat mine
40 flotari si 250-300 abdomene...
P.S-trebuie facute in fiecare seara!
funda?

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

In primul rand conteaza dimensiunea si constitutia corpului tau, stilul de viata, sanatatea.
O persoana cu un corp mediu, un stil de viata pasiv si sanatate normala, 30 de zile prin antrenament foarte riguros si dieta foarte stricta, ajungi in forma fizica excelenta, "6 packs" muschiulet etc. este posibil!
In 20 de zile nu se observa foarte mult, cu siguranta nu obti "patratele", dar cu siguranta slabesti, dar este aproape de imposibil fara antrenor personal si o vointa de fier!
Dar daca vrei neaparat, urmareste ce zic.
Ai voie sa mananci: multe oua de gaina, preferabil fierte, vegetale, cartofii niciodata prajiti, doar fierti, doar carne de peste si carne de pui, orez in loc de paine, lapte, branza, iaurturi cascaval, 2.5-3.5 litri de apa pe zi, cereale, foarte putine fructe sau deloc.
Nu manca nici o carne in afara de pui si peste, nu manca paine, uleiuri, mancare prajita!
Cand mananci vegetale, mananca-le fierte sau crude, nu prajesti nimic.
Cauta pe you tube, abs workout, alege un program si urmareste-l.
Daca ai un stil de viata pasiv si nu esti obisnuit cu efortul fizic, ia-o incet, si nu exagera cu exercitile din prima, lasa-ti corpul sa se obisnuiasca cu efortul, sau te ranesti.

Deci exercitii fizice, in special abdomene si crunch-uri, dieta fara prajeli, paine si carne, apa multa, oua multe.
Good luck!

| ivy a răspuns:

In 2 saptamani :-? Pai Tine o cura mananca putin. Dimineata te trezesti la ora 9:00 si faci asta http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY apoi mananci ceva usor; la ora 12 - http://www.youtube.com/watch?v=WDHDHOraRkY mananci de pranz apoi la ora 16 il repeti pe acesta http://www.youtube.com/watch?v=WDHDHOraRkY mananci din nou la ora 8 - http://www.youtube.com/watch?v=edUFqkWSve8 si o alergare usoare de 1-2 km ...cam asta e programul meu zilnic si se cunoaste foarte bine :D (alimentatia sa fie bazata pe multe fructe orez si cartofi - dar nu prajiti )Succes!

| Andrewz a răspuns:

Fa 100 de abdomene in fiecare zibig grino sa faci febra e timpu cam scurt

| James_2956 a răspuns:

Raspunsul cel mai simplu e ca nu poti,
Daca ai conditie fizica poti incerca serii de abdomene(cat mai complexe)
DE asemenea,se poate si prin dans(gen Zumba etc.)
Dar, parerea mea, nimic nu se face in 2 saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca in cazul celuilalt exercitiu abdominal. Poti face mai multe repetari, daca consideri ca e cazul.Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Dar nu vei obtine rezultatele dorite in doar 2 saptamani, modelarea abdomenului necesita timp(nu exagerat de mult, dar in nici-un caz 2 saptamani). Succes.

| mypasionareyou explică:

Am un program sportiv de 3 ani, deci am o conditie fizica favorabila. vreau doar sa dau jos stratul subtire care face pielea sa arate inestetic. multumesc de ajutor:*

| GreenJoker a răspuns:

Abdomene si iar abdomene...100 pe zi daca poti sa si mai julte 200 acum depinde cat de plat vrei abdomenul. oricum abdomenewinking